Sexuální pozice pro ženy v menopauze

Sex není tabu. Už dávno jsou pryč doby, kdy ženy o svém milostném životě mlčely a si zakrývaly si oči při milostných scénách ve filmu. Dámy ho potřebují a hlavně mají rády, úplně stejně jako muži.

Při menopauze však žena zažívá mnoho změn, které se mohou negativně odrazit v jejím milostném životě a snížit libido na minimum. Jak tomu předejít? Odpovědí jsou vhodné milostné polohy. Prozradíme vám nejoblíbenější sexuální pozice pro ženy v menopauze, se kterými dostanou vaše hrátky nový rozměr.

Menopauza a sexuální život

Každá žena je velmi citlivá na svůj vzhled a to i při sexu. Chceme být přitažlivé a sexy pro své partnery v každém věku. Lichotí nám, když mají oči jen pro nás.

Proto žádné ženě na náladě nepřidá, když během menopauzy přibere nějaké to kilo navíc a nemůže zapnout svoje oblíbené kalhoty. K tomu všemu se přidají návaly horka a velmi častá únava, která logicky sníží libido k bodu mrazu. Proto se často stává, že sex v menopauze je pro mnohé dámy nepřijatelný.

Ráda byste zhubla nějaké kilo navíc? Přiblížíme vám, jaká dieta je vhodná v menopauze. Hubnutí nebylo nikdy snazší.

Sexuální polohy pro ženy v menopauze

Není však nic horšího, než se stresovat stavem apatie a smutku. Menopauza je pro ženy nevyhnutelná a tak je důležité pro vaše psychické zdraví tento fakt přijmout. Samozřejmě, že tak jako těhotenství, je i prožívání přechodu u každé ženy rozdílné.

Nicméně z četných průzkumů je patrné, že si sex v menopauze ženy daleko méně užívají. To je ale velká škoda. Chce to jen vědět, jak správně na to. Jaké sexuální pozice pro ženy v menopauze jsou ty nejlepší? Přinášíme vám 5 nejoblíbenějších z nich.

  1. Vylepšený misionář

Klasiku v podobě misionáře zná každý. Jenže v průběhu menopauzy se může dostavit zvýšená bolest kloubů, zad, nebo svalů. Proto se může stát tato poloha především pro ženy nepohodlná. Není nic jednoduššího, než si pozvat na pomoc pár polštářů. Zkuste si nejen váš zadeček, ale klidně i záda podložit něčím měkkým. Vaše tělo se zvedne a úhel polohy se efektivně změní. Budete překvapeni, jak i klasický misionář může být intenzivní.

  1. Jako dvě lžičky

Základem polohy je lehnout si na bok. Muž se k vám přitiskne zezadu. Tato pozice je skvělá jak pro předehru, kdy vás partner hladí a laská po celém těle, nebo přímo pro sexuální řádění.

Pokud chcete zintenzivnit průnik jeho chlouby, zkuste zvednout vrchní nohu do vzduchu. Při této poloze je také vhodné střídat různé propnutí zad a prohnutí, aby vám byl sex co nejpříjemnější.

Jak porazit břišní tuk v menopauze? 9 způsobů, jak účinně bojovat s kily navíc

  1. Vášeň na čtyřech

Jedná se o oblíbenou sexuální pozici pro ženy v menopauze. Hlavně proto, že při této pozici je milostný prožitek velmi intenzivní a velmi vášnivý. Klekněte si na všechny čtyři a nechte partnera hrát si s vaším zadečkem a jeho penisem.

Jemné vniknutí může přejít do rychlejších a vášnivých přírazů. Vy si můžete vychutnávat pohyby vedené partnerem, nebo sama určit tempo. Pokud vám nestačí vaginální uspokojení, v této poloze si můžete sama dráždit klitoris rukou.

  1. Osedlejte si ho

Ženy, které si nelámou hlavu s pár kily navíc a rádi berou situaci do svých rukou budou tuto pozici milovat. Nechte si partnera lehnout na záda a začněte ho hladit a dráždit vašimi rty.

Líbejte ho po celém těle a nevynechejte ani jedno místo. Uvidíte, jak bude vrnět blahem. Až bude připraven k akci, jemně na něj nasedněte. Výhodou této pozice je to, že rytmus a hloubku vniknutí režíruje sama žena. Můžete si tak určit tempo, které máte ráda a dovede vás zaručeně k orgasmu.

Bolest prsou v menopauze je nepříjemná, ale lze se jí zbavit

  1. Špetka provokace

Budete potřebovat pouze vaši fantazii. Každá poloha se dá něčím oživit. Ať už je to změnou místa, nebo využitím pomůcek. Užíváte si sexuální hrátky v ložnici? Není nic jednoduššího, než se přesunout do kuchyně, nebo si dopřát sex ve vaně. Zařaďte do svých hrátek pomůcky jako jsou šátky, nebo kravaty. Nebojte se zabrousit do erotického e-shopu a vyberte si erotickou pomůcku přímo pro vás. Partner bude nadšený a vy si užijete skvělý sex, na který budete dlouho vzpomínat.

Věděli jste, že i muži mají svůj přechod? Seznámíme vás s 6 tipy, jak poznat muže v přechodu neboli v andropauze.

Menopauza a sex po 40

3 tipy, jak si užít ještě lepší sex v menopauze

Ať už zvolíte jakoukoliv milostnou polohu pamatujte, že sexuální pozice pro ženy v menopauze musí být především komfortní. To je nejdůležitější věc k tomu, jak si užít skvělý a plnohodnotný sex v přechodu.

Nic totiž nezabije ženské libido tak, jako to, když je pro ni sex bolestivý a nezáživný. Kdo by chtěl dobrovolně prožívat něco, co ho nebaví? Nejspíš nikdo. Proto si musíte sex v přechodu užívat. Jak na to? Poradíme vám 3 nejdůležitější tipy, které vylepší pohodlí každé sexuální polohy.

  1. Lubrikujte

V mládí stačilo jednou sáhnout do klína a už jste cítila vzrušení. Teď potřebujete daleko více času na to, abyste se dostatečně připravila na milostné hrátky. Jedná se o běžný problém každé ženy a to nejen v menopauze. Skvělé je, že se dá velmi hravě vyřešit. Stačí, když si pořídíte lubrikant.

Vhodný lubrikační gel dokáže skvěle zvlhčit váš klín. Nastartuje vaše vzrušení a dodá správnou vlhkost, která je nezbytná pro hladké vniknutí. Jen pozor na typ, existují lubrikanty s různým složením. Ne všechny lubrikanty se hodí na vše.

Srovnání přechodu u ženy a muže – Jsou ženy na tom hůře?

  1. Masturbujte

Rodina a každodenní starosti dokážou posunout vaše libido na druhou kolej. Někdy na neúměrně dlouhou dobu. Nenechejte vyhasnou váš plamen lásky a dopřejte si pravidelnou chvíli pro sebe.

Masturbace není určena pouze pro muže. Jen vy sama víte, která místa na těle vás nejlépe vzrušují a jaké pohyby vás dovedou k orgasmu. Masturbace je důležitá nejen pro vaše fyzické, ale také psychické zdraví. Naplánujte si alespoň jednou za týden vaši pravidelnou milostnou chvilku sama se sebou.

  1. Objevujte

Mnoho žen má v období menopauzy osamostatněné děti a tím pádem jim zbude daleko více volného času s partnerem. Oživte váš dlouholetý vztah něčím novým. Není nic horšího, než sklouznout do stereotypu a zažívat v posteli nudu.

Sex v menopauze může být hravý a zábavný. Vytáhněte ze šuplíku kámasútru a objevujte nové pozice s vaším partnerem. Přizpůsobte si polohy vašim potřebám a možnostem. Splňte si vaše dávné sexuální touhy a posuňte vaše sexuální zkušenosti na další úroveň.

Znáte tyto babské rady, jak snížit příznaky menopauzy

Užijte si sex v přechodu

Menopauza může být pro ženy velkou psychickou zátěží. To však neznamená, že se vzdáte všech radostí života. Důležité je smířit se s tím, že roky přibývají spravedlivě každému. Proto si užívejte každý den plnými doušky a nenechte vyhasnout vaši vášeň.

Přesto, že se může zdát, že menopauza a sex nejdou k sobě, opak je pravdou. Změňte sexuální rutinu a najděte s partnerem vhodné sexuální polohy, které jsou pro vás příjemné a komfortní. Okořeňte si vaše hrátky něčím novým. Třeba společným nákupem erotické hračky. Nebudete se stačit divit, jak vaše libido půjde nahoru.

Během menopauzy může být vaše zdraví ohroženo. Doporučíme vám, jak zvýšit imunitu nejen v období pandemie.