Klimakterin recenze a zkušenosti: bylinný čaj na snížení příznaků menopauzy
 • Napomáhá zmírnit příznaky menopauzy
 • Dostupné bez lékařského předpisu
 • Pozitivně ovlivní hormonální rovnováhu
 • Snižuje návaly horka
 • Podporuje psychickou a fyzickou pohodu
 • Obsahuje čistě přírodní složení

Mnoho žen si myslí, že si období přechodu zkrátka musí vytrpět. Návaly a psychická nepohoda sice k menopauze patří, ale vy nemusíte jen nečinně na vaší hormonální bouři přihlížet. Věděli jste, že příznaky menopauzy můžete efektivně snížit pomocí bylinek?

Čaj na menopauzu zlepší vaši celkovou pohodu a pomůže vám překonat nepříjemné projevy menopauzy s úsměvem. Na trhu existuje mnoho typů bylinných čajů na menopauzu.

Dnes vám přinášíme recenzi oblíbeného bylinného čaje Klimakterin. Prozradíme vám, jak vám konkrétně může pomoci v boji s menopauzou a odpovíme, jestli se skutečně vyplatí pořídit si ho.

Co je čaj na menopauzu Klimakterin?

Čaj Klimakterin je doplněk stravy, který obsahuje vyváženou směs bylinek pro podporu ženského komfortu při menopauze. Možná vás zajímá, co je na něm tak zajímavého a jak se liší od ostatních čajů.

Jeho hlavní předností je složení, které bylo speciálně sestavené s ohledem na ženské potřeby. Každá bylinka v čaji Klimakterin má své nezastupitelné místo a má jinou funkci. Jaké bylinky najdete ve složení čaje na menopauzu Klimakterin?

 • květ jetele lučního,
 • nať meduňky,
 • květ měsíčku lékařského,
 • květ levandule lékařské.

[/fusion_separator]
[/fusion_separator]

Pro koho je bylinný čaj Klimakterin vhodný?

Bylinný čaj Klimakterin ocení všechny ženy, které prochází náročným hormonálním obdobím známým pod názvem menopauza. Ta může způsobit ženě nemalé psychické a fyzické problémy. Nenechte se připravit o krásné chvíle vašeho života.

Bylinný čaj Klimakterin pomůže snížit fyzické příznaky menopauzy a podpoří vaše psychické zdraví. Pro koho se naopak bylinný čaj na menopauzu nehodí? Klimakterin není vhodný pro děti, mladistvé, těhotné a kojící ženy. Není také určený pro ženy po prodělané rakovině prsu a dělohy.

TIP: Věděli jste, že menopauza může ovlivnit také vaši chuť na sex? Přiblížíme vám, jak moc velký vliv má přechod na vaše libido.

Proč ho musíte vyzkoušet?

Bylinky jsou spojené s lidským zdravím už od nepaměti. Sílu přírodu pravidelně využívaly už i naše babičky. Připravovaly si čaje, zábaly a koupele, do kterých přidávaly pečlivě namíchanou směs bylinek, která jim měla pomoci s různými zdravotními obtížemi.

Jak už asi tušíte, tak každá bylinka má různé účinky, a proto se také používá k různým účelům. Ve složení čaje Klimakterin najdete pouze výběr bylinek obsahující prospěšné látky, které synergicky působí na mnoho funkcí probíhající v ženském organismu.

Jelikož se jedná od přírodní doplněk stravy je možné koupit Klimakterin bez lékařského, na což dohlíží i SZPI. Jak konkrétně bylinný čaj Klimakterin pomáhá při menopauze?

 • pomůže k lepšímu zvládání nepříjemných projevů menopauzy, jako jsou návaly,
 • podpoří klidnější spánek a odpočinek,
 • pozitivně ovlivní hormonální rovnováhu,
 • podpoří psychickou a fyzickou pohodu během klimakteria,
 • hydratuje a osvěžuje tělo.

Jak si čaj Klimakterin připravit a kdy ho pít?

Jak si čaj Klimakterin připravit a kdy ho pít?

Příprava bylinného čaje Klimakterin je velmi jednoduchá. Čaj je totiž naporcovaný do nálevových sáčků, takže pro jeho nachystání nepotřebujete žádné speciální vybavení, jako třeba u sypaných čajů. Sáček stačí vložit do hrnku a zalít zhruba 400 ml vroucí vody. Nikdy však voda, nebo čaj samotný nesmí projít varem.

Následně hrnek se sáčkem zakryjte a nechte bylinky vyluhovat po dobu 5 až 10 minut. Bylinný čaj si vždy připravujte čerstvý a popíjejte ho, když je vlažný. Dopřát si ho můžete kdykoliv během dne. Nejvhodnější je rozdělit si jeho doporučenou denní dávku rovnoměrně do celého dne.

[/fusion_separator]
[/fusion_separator]

Výhody čaje Klimakterin

Bylinný čaj Klimakterin nás překvapil svojí příjemnou chutí. Některé bylinkové čaje jsou totiž velmi výrazné a občas mají nepříjemný chuťový podtón. Proto se mnoho lidí bylinkovým čajům spíše vyhýbá.

Dalším pozitivem čaje Klimakterin je, že na rozdíl od běžných speciálních čajů na menopauzu, je už naporcovaný a nachystaný v nálevových sáčcích, takže ho jen vložíte do šálku a zalijete vodou. Nemusíte složitě počítat gramy bylinek potřebné na 1 šálek a mít speciální čajové vybavení. Jaké jsou další výhody čaje na menopauzu Klimakterin?

 • obsahuje bylinné složení bez zbytečných chemických přísad,
 • je běžně dostupný v kamenných prodejná a e-shopech,
 • rychlá a jednoduchá příprava,
 • můžete si ho koupit bez lékařského předpisu,
 • finančně nenáročný.

TIP: Trápí vás několik kilo navíc? Hubnutí v menopauze není žádná věda. Odtajníme vám, jak dát dolů přebytečné tukové polštářky a získat postavu vašich snů. 

Klimakterin - Zkušenosti zákazníků

Má čaj na menopauzu nějaké nevýhody?

Aby naše recenze na čaj Klimakterin byla úplná, zaměřili jsme se i na vlastnosti, které by mohly být vnímány negativně. Protože se jedná o bylinkový čaj, bylo těžké něco špatného na tomto doplňku stravy najít. Ať jsme se snažili, jak jsme chtěli, tak při jeho testování jsme nezaznamenali žádnou věc, která by nám vyloženě vadila.

Proto jsme prošli také hodnocení žen, které si bylinný čaj Klimakterin koupily a vyzkoušely ho. Našli jsme pár postřehů, které nejsou nijak zásadní, ale můžou být vnímány jako negativa. O co se jedná?

 • můžete si koupit pouze jeden typ balení, není možné si pořídit větší balení, které by vydrželo delší čas,
 • správné skladování, jinak může dojít k plesnivění,
 • na každého můžou prospěšné látky působit rozdílně,
 • nejde o náhradu pestré stravy.

Klimakterin bylinný čaj: co vás nejvíce zajímá?

1. Kde si můžu čaj na menopauzu Klimakterin koupit?

Doplněk stravy pro klidnější průběh menopauzy v podobě bylinného čaje Klimakterin si můžete pořídit buď v kamenném obchodě nebo objednat na e-shopu. Nejčastěji ho najdete v lékárně a obchodech se zdravou výživou.

Pokud se vám nechce ztrácet čas nakupováním v kamenné prodejně, můžete si Klimakterin objednat na e-shopu a nechat si ho doručit až k vám domů. Jen si dejte pozor na to, odkud si čaj objednáváte. Před jeho nákupem si vždy prověřte, jestli se jedná o důvěryhodného prodejce. To zjistíte velmi jednoduše pomocí recenzí uživatelů, kteří v obchodě nakoupili už před vámi.

2. Kolik stojí 1 balení bylinného čaje na menopauzu Klimakterin?

V době psaní této recenze se cena za čaj Klimakterin na e-shopech pohybovala kolem 70 Kč za jedno balení. V krabičce najdete 20 nálevových sáčků a v každém z nich je 1,5 gramu bylinné směsi. To znamená, že z jednoho balení si můžete připravit 20 šálků lahodného čaje.

3. Kolik šálků bylinného čaje Klimakterin můžu vypít za 1 den?

I přesto, že má čaj Klimakterin skvělou chuť, kterou si chválí mnoho žen, neměli byste to s ním přehánět a překračovat jeho doporučenou denní dávku. Ta je stanovená výrobcem na 2 až 3 šálky denně.

Pamatujte, že pokud užíváte ještě jiné doplňky stravy, měli byste se poradit s odborníkem, jestli není nutné upravit vaše dávkování. Mohlo by totiž dojít k překročení doporučené denní dávky některých látek.

TIP: Jak se oblékat v menopauze? Těchto 7 tipů vám pomůže vytvořit si stylový šatník, který podtrhne vaši přirozenou krásu a dodá vám sebevědomí.

Bolestivé příznaky menopauzy řešte raději s lékařem

Bylinné čaje na menopauzu patří mezi velmi oblíbené přípravky, spolu s doplňky stravy, které pomáhají snížit projevy klimakteria. Je to z toho důvodu, že se jedná o produkt na přírodní bázi.

Takže se nemusíte bát různých nežádoucích vedlejších účinků, které jsou typické pro chemické tabletky a výrobky. Ať už vás trápí návaly horka, špatný spánek, nebo splín spojený s hormonální bouří, Klimakterin pomůže navodit rovnováhu ve vašem organismu.

Pamatujte však, že pokud vás trápí opravdu silné příznaky menopauzy, které vám brání vykonávat běžné činnosti, je nutné co nejdříve navštívit vašeho lékaře. Ten vám provede sérii vyšetření a na základě jejich výsledku vám nasadí vhodnou léčbu.