Moje osobní zkušenost s náramky na ruku z Aliexpressu

I když jsme už v moudrém věku, stále se můžeme cítit půvabně. Jako každá žena, se chci i já hezky oblékat. K tomu samozřejmě patří oblečení, ale i módní doplňky, kterých za ty roky nemám málo. V posledních dvou letech, jsem si velice oblíbila náramky z minerálů a korálků.

Rozhodla jsem se napsat sama za sebe tento články, na základě mé zkušenosti, která mě sice stála peníze, ale něco naučila. Není minerál, jako opravdový minerál.

Levné minerální náramky na ruku

V posledních letech, jako by se roztrhl pytel s minerálními náramky. Samozřejmě, kvůli žádanosti, je možné koupit náramek z minerálů i v obchodě, jako je například Hruška. Běžným pravidlem obchodování je, když je něco žádané, vzniknou i levnější kopie, které většinou lidé nakupují na známých Čínských tržištích, jako je například Aliexpress.

Je to přirozené, většina z nás, chce ušetřit a má představu, jak je všechno drahé, přitom málo lidí si uvědomuje, že za vyšší cenou většinou stojí, vyšší kvalita použitých materiálů. Přesně tohle se mi osobně potvrdilo. Ne však vždy je to pravidlem, tak jako, že jsou všechny produkty z Číny nekvalitní.

Jsem skutečný milovník náramků, což se mi potvrdilo, jakmile jsem začala psát tento článek, abych uvedla, kolik jich celkem mám. Při spočítání všech mých náramků na ruku, bylo čísla ohromující. Mám jich 119. Z toho je 53 náramků z minerálů nebo korálků.

Nedalo mi to a podlehla jsem síle Aliexpressu. Chtěla jsem zjistit, zda se vyplatí náramky nakupovat o cca 50% méně, než u některých našich prodejců. Jak to dopadlo? Katastrofou!

Jak vypadá padělek a jak barví minerální náramky

Z 10 minerálních náramků, po 2 měsících mi zůstaly pouze 2 (náramky z Aliexpressu)

Rozhodla jsem se ze zahraničí nakoupit 10 náramků, abych otestovala jejich kvalitu. Při procházení Aliexpressu, jsem byla zaskočena, kolik hotových náramků prodává českých prodejců, nakoupených právě z Ali.. Což o to, ale s přirážkou až 100%. Přitom zrovna 3 typy, zakoupené u nás, které jsem našla i na Aliexpressu se mi do 2 měsíců rozpadly nebo neustále špinily.

Ejhle, tohle stejné se mi stalo i se zakoupenými minerálními náramky z Aliexpressu. Po rozbalení balíčku, kupodivu mi vše přišlo najednou, i když byl nákup od různých prodejců. To mě velice potěšilo. Po rozbalení, bohužel jeden minerální náramek cestu nepřežil (Tohle se může stát, cestuje to z daleka. Peníze mi byly vráceny).

Jak dopadlo zbylých devět náramků z minerálů?

Zůstalo mi jich tedy 9 k testování. Ráda nosím každý den jiný náramek, proto jich mám i takové množství. Nebylo tedy problém do dvou týdnů, všechny otestovat.

Nebudu to nijak natahovat, kdy a jaký, dosloužil. Ve zkratce, jak jsem předpokládala, 7 z 9, barvilo. Ano, stává se mi to občas u některých druhů dražších kousků, když je více rozmočím (zapomenu a jdu se s náramkem naložit do vany), ale aby mi stékala barva po ruce v létě, když se potím, bylo na mě příliš. Tohle mi provedly 4 náramky. Zbylé 3, barvily o něco méně.

Jak dopadlo testování křišťálu a lávy

Po mých zkušenostech, je mi známé, jak se dokážou lávové minerální korálky, drolit, což je přirozenost u toho materiálu. Byla jsem však překvapena strukturou.

Korálek vypadal, skoro jako plast, jelikož póry, které má láva, byly poměrně dost uhlazené. Říkám si, dobře, nevypadá to špatně, třeba se to nebude drolit. I když vím, jak se starat o své náramky, bohužel z lávového náramku, se mi vytratily 3 kuličky (ani nevím kdy a jak) a jedna se mi rozdrtila v ruce, při prohlížení náramku z lávy, když jsem zjistila, že mi chybí lávové korálky.

S křišťálem je to podobně. Pokud se o něj dobře nestaráte, křišťál se vám může snadno rozpadnout. Jde o praskané sklo, které je křehké. Miluji křišťálové náramky, proto jich mám asi 8 a už párkrát mi spadly i na zem, přesto přežily.

TIP: Chcete dodat opět lesk svým oblíbeným šperkům? Pak se podívej, jak postupovat při čištění

Za dva roky se mi rozbila, pouze jediná kulička, když jsem silně ťukla o umyvadlo. Z alíku, mi popraskalo pět 6 kuliček, už při prvním pádu náramku na dřevěnou podlahu. Ano, moje hloupost, ale mnohokrát mi spadly náramky na podlahu (moje nešikovnost) a nestalo se mi, aby se mi rozbilo tolik korálků najednou. Možná jen náhoda, ale mrzelo mě to, velice se mi náramek líbil.

Nemám moc ráda kritizování, ale po přečtení mého článku, kritizuji dost, přesto musím ještě zmínit, že 2 náramky, se mi při NASAZOVÁNÍ roztrhly. Tohle se mi po nákupu z mých ověřených eshopů, nikdy za celou dobu nestalo. Podotýkám, stalo se mi to při nasazování, přitom je nijak nepřetahuji.

Na co si dát pozor a co sledovat při nákupu náramku z minerálů

Pokud se rozhodnete nakupovat minerální náramky z Aliexpressu nebo podobných online obchodů, i přes jisté rizika, snad budete mít větší štěstí. Doporučuji sledovat pár určitých bodů. Dávejte si pozor na náramky z drahých minerálů, jako je například opál.

Pokud vás uspokojí tzv. „fake (padělek)“ pak je vše v pořádku. Ale při prohlížení, jsem si všimla přemrštěných cen u padělků. Doporučuji si prohlédnout níže uvedené video, kde to kluci perfektně popisují.

Pokud jste rozhodnuti nakupovat náramek z „Alíku“, doporučuju sledovat recenze od lidí, které jsou dostupné u každého produktu. Pokud hodnocení nemá, má to nějaký důvod. Většinou se jedná o nový produkt. Osobně bych produkt nekupovala, pokud u něj nejsou recenze od lidí.

NEzajímají mě hvězdičky a pozitivní ohlasy o tom, jak vše přišlo v pořádku, ale hledám recenze, které se k produktu vyjadřují detailněji a mají produkt otestovaný. Většinou totiž jde o recenze, po rozbalení balíčku, nikoliv po nějakém otestování. Zajímají mě i negativní recenze, mnohdy se tam dozvím, zrovna detaily, které mě zajímají a více mi řeknou než ty pozitivní.

V neposlední řadě, je zapotřebí zmínit, že byste měli znát přibližnou hodnotu minerálů. To vám pomůže s výběrem, kvalitního produktu. Příklad: Pokud bude stát 5 cm opál 50 Kč, z 99% nepůjde o skutečný opál, který má cenu mnoho násobně vyšší při této velikosti.

Moje doporučení na závěr a kde nakupovat

Popsala jsem vám mojí osobní zkušenost, nechci vás nijak odrazovat. Možná budete mít větší štěstí a vyplatí se vám nakupovat levnější kopie. Já jsem si po mojí zkušenosti uvědomila, že jsem vyhodila 1 189 Kč z okna ven. Mám prvotní radost se proměnila v rozhořčení.

Pokud to srovnám s náramky z PADOKI, odkud nejraději nakupuji, je kvalita úplně někde jinde. Náramky z PADOKI mi dorazí v krásném balení s navoněným pytlíčkem ZDARMA, nejpozději většinou do 2 dní. Ihned na váze, jde poznat, že se jedná o pravé minerální korálky. Průvlek je pevný a nikdy se mi ještě neroztrhl ani nevytahal.

Nikdy bych nedoporučovala něco, čemu sama nevěřím, nebo jsem sama nevyzkoušela. Víte, s čím většina lidí z Aliexpressu nepočítá? Se zárukou! U českého výrobce si sice trochu připlatíte, ale můžete mít větší jistotu v kvalitě, originalitě a v případě problémů, můžete snadno vyřešit reklamaci.

Moje doporučení na závěr je, nakupujte, jako píšou u sebe na e-shopu „náramky jedině od PADOKI“. Čehož se i držím, protože vím, že vždy dostanu odpovídající kvalitu se zárukou. O co víc, jejich náramky jsou originální, to znamená, že už stejný nikdy nevyrobí. A já zbožňuji originalitu a výjimečnost.