Jak na zvětšení prsou v menopauze?

Na krásná prsa není nikdy pozdě, a to ani v menopauze. Většina žen, které prochází nebo už prošly obdobím přechodu, má povislá prsa. Není se čemu divit, je to přirozené s věkem.

Ovšem sexuální život po menopauze nekončí, proto, pokud chcete být i nadále krásná, rozhodně může být zvětšení prsou nebo jejich modelace správným krokem. Rozhodně na to není pozdě.

Menopauza: období přechodu

Menopauza, která se někdy nazývá také jako období přechodu je stav, kdy žena nemá 12 po sobě jdoucích měsíců menstruaci. Odborně se tomuto stavu říká klimakterium.

Zpravidla u žen nastává okolo 45 až 55 let, ale není výjimkou ani dřívější menopauza. Menopauza s sebou většinou přináší také nepříjemné příznaky, jako jsou návaly horka, přibírání na váze, špatná nálada, únava a další.

Zajímá vás víc o menopauze? Podívejte se na další příznaky menopauzy a zjistěte, jak se efektivně na menopauzu připravit.

Růst prsou v menopauze

Menopauza je obdobím hormonálních změn. Právě tyto hormonální změny vytváří většinu problémů a nepříjemných příznaků. Jednou z věcí, o které se málo mluví, je také zvětšení prsou v přechodu.

Přirozené zvětšení prsou v menopauze se týká zhruba jedné pětiny žen. Tento scénář ovšem není příliš pravděpodobný a ženy většinou řeší přesný opak – povislá a nevzhledná ňadra. Tady však existuje hned několik řešení.

Jaké jsou možnosti zvětšení prsou v menopauze?

Způsobů zvětšení prsou v menopauze není málo. Každého zřejmě hned napadne plastická operace prsou. Ta je samozřejmě možná, avšak není zrovna nejlevnější a přináší také možná rizika.

Další možností je zcela přírodní cesta pomocí různých účinných doplňků stravy. Dokonce existují potraviny, které mohou mírně podpořit růst prsou, a to nejen v přechodu.

Nevíte, jestli už procházíte menopauzou, nebo se období přechodu blíží? Vyzkoušejte si spolehlivý test na menopauzu. Budete aspoň vědět, na čem jste.

Plastická operace prsou přinese rychlé výsledky, ale nese sebou i rizika

Plastická operace prsou přinese rychlé výsledky, ale nese sebou i rizika

Zvětšení prsou pomocí plastické operace

Plastická operace prsou je poměrně oblíbené řešení žen, které i po menopauze stále dbají na svůj vzhled. Chtějí se cítit svůdně a sexy pro ostatní muže. Plastická operace neboli augmentace prsou je samozřejmě možná.

Ovšem kvůli vyššímu věku se zcela neobejde bez možných rizik. Samotné zvětšení prsou pomocí plastické operace většinou vyjde na zhruba 80 000 Kč (do ceny počítáme také implantáty).

Jaká jsou rizika?

Každá operace s sebou přináší rizika, která bychom měli brát v úvahu. Jinak tomu není ani u zvětšení prsou v menopauze, a to pomocí plastické operace.

Většina rizik je ale zanedbatelná a šance, že se objeví, je minimální, pokud se detailně provede předoperační vyšetření. Nicméně se mohou objevit poruchy hojení nebo infekce kolem implantátů. Některé méně kvalitní implantáty mohou dokonce prasknout.

Zvětšení prsou přírodní cestou

Samozřejmě existují i jiné účinné cesty, jak zvětšit prsa. Jednou z nich je síla přírody. Na mysli máme především přírodní produkty, jako je jídlo nebo různé bylinky a doplňky stravy.

Přestože se to zdá až téměř nemožné, skutečně si můžete zvětšit poprsí díky úpravě jídelníčku. Některé potraviny mohou nastartovat růst prsou nejen v menopauze.

Jaká dieta je vhodná v menopauze?

Výhody zvětšení prsou přírodní cestou

 • Doplňky stravy bez lékařského předpisu
 • Žádné vedlejší účinky díky zcela přírodnímu složení
 • Síla extraktů z bylin a vitamínů
 • Ekonomicky výhodnější řešení než plastika prsou
 • Žádná zdravotní rizika

Doplňky stravy na zvětšení prsou v menopauze

Ženy si nejvíce oblíbily především 2 doplňky stravy, a to BreastExtra a BreastFast. Jedná se o přírodní doplňky stravy, které už vyzkoušely tisíce žen. Rovněž nám píšou čtenářky, které si především chválí BreastExtra. Pomoct s větším poprsím mohou i vám.

O bezpečnost jednotlivých doplňků nemusíte mít strach, jelikož, jako každý doplněk stravy, prodejný bez lékařského předpisu, musí být schválen a podléhá přísným pravidlům Státní zemědělské a potravinářské inspekce SZPI.

Andrea Vaňková: Přestože je zvětšení ňader pomocí přírodních doplňků stravy vždy individuální, výsledky by se měly dostavit už do 3 měsíců od začátku užívání těchto produktů. Osobně jsem vyzkoušela BreastExtra, na základě pozitivních reakcí mých čtenářek. Zhruba po dvou měsících, jsem měla prsa skutečně pevnější i o něco větší. V recenzi o BreastExtra, kterou připravuji, vše popíši do detailu.

BreastExtra - Prášky na zvětšení a zpevnění prsou

BreastExtra: jednička mezi prášky na zvětšení prsou

Vysoce účinné prášky na zvětšení prsou v přechodu. Samozřejmě ho ale můžete využít i jindy. První účinky můžete podle výrobce pozorovat už za 2 týdny.

Obecně se dá říct, že právě BreastExtra je nejoblíbenější přírodní doplněk stravy pro ženy na zvětšení ňader. Alespoň se to ukázalo podle recenzí zákaznic i našich čtenářek. V redakci s holka po otestování, jsme byla také velmi spokojené s výsledky..

 • Zcela přírodní složení, které je získáno z bylin
 • Nejvýkonnější složení na podporu zvětšení prsou
 • Účinky už za 2 týdny
 • Mnoho pozitivních zkušeností

BreastFast - Prášky na zvětšení a zpevnění prsou

BreastFast: účinné zvětšení prsou bez operace

BreastFast je dalším doplňkem stravy na zvětšení prsou. Využít ho můžete také na zvětšení prsou v menopauze. Je to volně prodejný doplněk, který má čistě přírodní složení. Proto se nemusíte bát různých nežádoucích účinků. Pomáhá například, pokud dojde ke zmenšení prsou vlivem hormonálních změn v období menopauzy.

 • Účinné tablety na zvětšení prsou v přechodu (ale i mimo něj)
 • Napomáhá dosáhnout pevnějšího poprsí, například po kojení a těhotenství nebo povisnutí vlivem stáří
 • Účinky už za 3 týdny
 • Pozitivní zkušenosti žen

Cviky na zvětšení prsou

Další zajímavou a účinnou možností zvětšení prsou v přechodu, jsou cviky na prsa. Jedná se o účinné cviky, díky kterým můžete zpevnit a zároveň zvětšit svá ňadra, a přitom dokonce pár kilo zhubnout díky spáleným kaloriím. První účinky byste při pravidelném cvičení měli pozorovat už do 2 týdnů. Důležité je samozřejmě vytrvat a nevynechávat tréninky.

 • Cviky pro pevnější a krásnější prsa
 • První viditelné výsledky už za 2 týdny
 • Pozitivní zkušenosti žen
 • Cviky jsou zadarmo, nemusíte si nic kupovat

Co vás zajímá o zvětšení prsou v menopauze?

Nejsou doplňky stravy nebezpečné?

Ne, doplňky stravy neboli prášky na zvětšení a zpevnění prsou jsou vyrobeny z přírodních extraktů, vitamínů a minerálů. Právě díky tomu nejsou nebezpečné a není potřeba ani lékařský předpis. Rozhodně nemusíte mít strach.

Vyplatí se plastická operace prsou?

To záleží, jak moc chcete svá ňadra zvětšit. Pokud jen mírné, mohou být dobrou volbou doplňky stravy na zvětšení poprsí. Jestliže chcete svá ňadra zvětšit výrazně a nejraději hned, budete zřejmě potřebovat plastickou operaci.

Skutečně se mi mohou po menopauze prsa změnit?

Ano, s přicházejícím věkem většinou dochází ke změně pevnosti prsou. Ta jsou často i vlivem těhotenství a mateřství povislá. Objevují se i případy, kdy se v období menopauzy a po ní prsa zvětší, ale to není častý scénář.

Je možné mít po menopauze ještě sex?

Samozřejmě. Některé ženy si dokonce sex po menopauze velmi chválí, protože se nemusí bát, že otěhotní. Mohou si tak dopřát vzrušující sex bez zábran. Po menopauze rozhodně sexuální život nekončí.

Jak poznám, že už procházím menopauzou?

Spolu s menopauzou nastupují i příznaky menopauzy. Například návaly horka, změny nálad, špatný spánek a podobně. Takové příznaky rozhodně nepřehlédnete. U většiny žen přichází menopauza okolo 50 let.