Menopauza a sexualita: Jak ovlivňuje klimakterium ženské libido?

Ženy rády porovnávají svůj život s životem kamarádek nebo příbuzných. Zkoumají a hodnotí nejen kariéru a majetek, ale také milostný život. Především ženy ve středním věku často takzvaně dohání nevybouřené mládí a snaží se dohnat vše, co můžou.

Bohužel, co se týče milostného života, tak s přibývajícím věkem ženy často pociťují snížený pokles libida. Proč je tomu tak? Částečně za to může přicházející menopauza. Ukážeme vám, jak ženské hormony v menopauze fungují a jaké jsou možnosti pro zmírnění klimakteria a oživení milostného života.

Sebevědomí a sex během menopauzy

Ženské tělo prochází během života mnoha hormonálními změnami. Ty nejpravidelnější se vyskytují jednou za 28 dní, tedy během menstruace. Další hormonální bouře probíhá v těhotenství a v průběhu kojení. A tou poslední je menopauza.

Období klimakteria je plné změn, které se liší u každé ženy. Statisticky však mnoho žen pociťuje nejen fyzický diskomfort jako je přibírání na váze, návaly, padání vlasů, ale také emoční dysbalanci v podobě výkyvů nálad. To zatočí s náladou a psychikou každé ženy.

Často dochází ke snížení sebevědomí. Ženy, které se dříve cítili přitažlivé, se najednou cítí nezajímavé a vytrácí se z nich přirozená sexualita. Navíc k tomu všemu je přechod u ženy provázen snížením hladiny ženských hormonů, které mají také nemalý vliv na sexuální chtíč. Tím pádem se může stát, že v období menopauzy je ženské libido sraženo až na samotný bod mrazu.

Ženské hormony v menopauze

Ženské hormony jsou důležité nejen pro správné fungování organismu, ale také pro dobré psychické zdraví. Mezi nejdůležitější patří estrogen, testosteron a progesteron. Jaký mají konkrétní vliv na ženský organismus?

Estrogen

Jde o asi nejznámější ženský hormon. Má na starosti menstruační cyklus a správný vývoj ženských pohlavních orgánů. Svou nezastupitelnou roli hraje také v období těhotenství, kdy pomáhá k tomu, aby se děloha, na devítiměsíční růst dítěte, dobře připravila.

Nedostatek estrogenu je pro vaše tělo velkým problémem, doplňte jej přírodním produktem, jako je například osvědčený FEMINUS.

S přibývajícím věkem však dochází k jeho dramatickému poklesu. Kvůli nízké hladině estrogenu může žena pociťovat sníženou chuť na sex. Častá je i vaginální suchost, která sexuálnímu chtíči nepřidá. Nízký estrogen také může způsobovat horší kvalitu spánku.

Testosteron

Tento hormon znáte spíše ve spojení s muži. Ale věděli jste, že má také nezastupitelnou roli v ženském těle? Testosteron ženský organismus vytváří přirozeně ve vaječnících. Jedním z jeho hlavních účelů je podpora produkce estrogenu v těle.

Stejně jako u estrogenu, tak i testosteron ovlivňuje sexuální apetit. Během menopauzy opět dochází k jeho úbytku. Proto se může stát, že to co vás dříve vzrušovalo, s vámi během klimakteria ani nepohne. Místo sexuálních hrátek máte spíš chuť relaxovat s knihou a šálkem čaje.

Jak porazit břišní tuk v menopauze? Přinášíme vám 9 tipů, jak účinně bojovat s kily navíc, které se objeví během klimakteria.

Progesteron

Tento hormon má velmi podobné funkce, jako estrogen. Tedy reguluje menstruační cyklus a podporuje správný průběh těhotenství. Je možné, že se také podílí na nechvalně známém PMS, tedy premenstruačním syndromu, který ovlivňuje psychický stav ženy. Naopak jeho snížené hodnoty, které jsou typické pro přechod u ženy, můžou podle vědců mít vliv na sexuální chování a apetit.

Podpořte vaši sexualitu během klimakteria

Podpořte vaši sexualitu během klimakteria

Přechodu u ženy, nebo také klimakteria, se podle průzkumů doslova děsí každá žena. Není se však čeho obávat. Existují různé způsoby, jak podpořit ženský komfort i během menopauzy.

Důležité je si však uvědomit, že každá žena prožívá klimakterium jinak a mohou je potkat různé příznaky, které jsou také v různých intenzitách. Podstatné je přijmout to, že menopauza přichází a pokus si udělat maximum pro to, aby její průběh byl co nejjemnější. Jaké existují možnosti?

Doplňky stravy

Často vyhledávanou a zároveň nejpřirozenější cestou, jak podpořit tvorbu ženských hormonů v menopauze, je využít darů přírody. Bylinné terapie jsou velmi jednoduché na užívání a navíc jsou bez škodlivé chemie. Jejich velkou výhodou je to, že můžete extrakty z bylin užívat, jak je vám to nejpohodlnější.

Existují ve formě tinktur, bylinných čajových směsí, nebo tobolek. Nevíte, jaké doplňky stravy vybrat? Udělali jsme pro vás průzkum a přiblížíme vám 2 oblíbené doplňky stravy pro snížení příznaků přechodu u ženy. Jaké to jsou?

Feminus

Feminus na zvýšení hladiny estrogenuPřírodní doplněk stravy FEMINUS, který obsahuje nejen extrakty z bylinek, jako je řeřicha peruánská (známá jako maca), nebo kotvičník zemní, ale také vitamíny. V každé tobolce najdete čistě přírodní složení, bez škodlivé chemie.

Speciální kombinace složek podporuje vitalitu imunitního systému a sexuálního zdraví. Velmi dobrou zkušenost s ním mají právě ženy v menopauze, kterým pomáhá zmírnit nepříjemné příznaky tohoto období a oživit libido.

Menoxin

Menoxin - Vynikající produkt na menopauzuČeský přírodní doplněk stravy MENOXIN, který byl speciálně vytvořený pro zmírnění projevů menopauzy. Jeho unikátní komplex přírodních extraktů, který obsahuje například šalvěj lékařskou, vitamín B6, nebo kyselinu panthotenovou, pozitivně ovlivňuje komfort během klimakteria.

Přispívá ke snížení únavy. Každé balení prochází důkladnou kontrolou a pro výrobu jsou použity pouze vysoce kvalitní složky s certifikovaným původem.

Hormonální léčba

Bohužel, ne každý problém jde vyřešit vhodnými doplňky stravy. Při přetrvávajících potížích, nebo silných bolestech vedou kroky ženy nacházející se v klimakterium do ordinace lékaře. Ten pomocí vyšetření a následných výsledků testů stanoví léčbu.

Hormonální léčba je jednoduše řečeno léčba pomocí medikamentů, obsahující hormony. Nikdy však samovolně tuto léčbu neupravujte, nebo nepřerušujte. S každou změnou, nebo případnými nežádoucími účinky, se obracejte na vašeho ošetřujícího lékaře.

Zdravý životní styl je základem pro vaše fyzické a psychické zdraví. Ještě větší důraz na jeho udržování je kladen během klimakteria. Prozradíme vám 7 tipů, jak chránit zdraví při menopauze.

Zákrok

Pokud ani jedna z výše uvedených možností nepomůže, existuje ještě poslední varianta. A tím je profesionální zákrok. Často se jedná o nechirurgický laserový zákrok, díky kterému je stimulována poševní stěna a nervová zakončení v ní.

Intimní partie se lépe prokrví a dochází k lepší produkci kolagenu. Výsledkem by měl být lepší komfort a především uspokojující zážitek ze sexu. Další variantou je aplikace kyseliny hyaluronové, která pomáhá aktivně hydratovat poševní sliznici.

Víte, jak oživit sex v dlouhodobém vztahu?

Jak oživit sex během menopauzy?

Častým problém nízkého libida během klimakteria je také fakt, že mnoho žen v menopauze je už v takzvaných dlouhotrvajících vztazích, které už dávno ztratili jiskru. Není tajemstvím, že po 10 a více letech manželství se může do ložnice vkrást nuda. Za to se nemusí nikdo stydět, to je holý fakt.

Byla by ale škoda ukončovat manželství jen kvůli nefungujícímu sexuálnímu životu. Jak tento problém vyřešit? Zkoušejte nové věci. Ať už se jedná o nové sexuální polohy vhodné pro menopauzu, nebo nová místa pro milování. Není na škodu přizvat do postele pomocníka v podobě erotické hračky. A nebojte, nemusíte do kamenného obchodu. Sexuální pomůcky si totiž můžete vybrat a koupit pohodlně přes internet.

Ženské hormony v menopauze potřebují podporu

Možná se to může zdát zvláštní, ale menopauza a sexualita spolu opravdu souvisí. Nejde o žádnou výmluvu, jak se někteří muži často mylně domnívají. Jde o velice citlivé období, během kterého probíhá v těle ženy doslova hormonální bouře.

Proto pokud se nacházíte v klimakteriu a na sex nemáte ani pomyšlení, není se čemu divit. Hladiny ženských hormonů rychle klesají a to se může negativně odrazit na vaší touze a sexuálnímu chtíči. Vhodně nastavená péče, například v podobě bylinek, může zmírnit příznaky klimakteria a podpořit vaše libido.