3 nejúčinnější bylinné čaje zmírnění příznaků menopauzy

Menopauza nebo klimakterium, též běžně přechod, je období v životě ženy, kdy se musí potýkat s velkými změnami, a to nejen fyzickými, ale i psychickými. Jedná se o přirozený proces, jeho nástup začíná přibližně po 40 letech života.

Během menopauzy přestávají ženské pohlavní orgány plnit svojí hlavní funkci – tedy přípravu na těhotenství a následně zabezpečení jeho průběhu. Ustává produkce pohlavních hormonů a žena se postupně stává neplodnou.

Věděli jste, že podobným procesem prochází také muži? Přečtěte si článek o andropauze, uvidíte, že v tom nejste samy. Nutno však dodat, že andropauza nemá tak dramatický průběh.

Průběh menopauzy je u žen značně individuální, přesto se s akutními příznaky během přechodu setká až 90 % žen. Příznaky lze tlumit různě, například hormonální terapií, která s sebou však nese i značná rizika.

Možná tomu nebudete věřit, ale účinnými pomocníky na menopauzu jsou bylinné čaje – tedy za předpokladu, že jejich směs je z těch opravdu účinných bylin, které pomáhají mírnit příznaky a obtíže. Jejich účinek je potvrzený staletími přírodní medicíny, menopauzou totiž ženy prochází od nepaměti.

TIP: Vyzkoušejte osvědčený doplněk stravy MENOXIN, který má vysokou účinnost u mnoha žen a zbaví vás negativních vlivů menopauzy.

Co jsou to bylinné čaje?

Bylinné čaje jsou složeny ze sušených bylinek, což je hlavní účinnou látkou těchto čajů. Bylinky byly a stále jsou hojně využívány v lidovém léčitelství, ale také v klasické medicíně, kdy se z nich například dělají masti s extrakty a podobně. Jejich účinnost tedy v žádném případě nelze popírat.

Tento tradiční způsob léčby je závislý především na účinnosti samotných bylin, avšak také na jejich obsahu – čím vyšší podíl léčivých látek je v bylinném čaji obsažen, tím lépe. Avšak pozor, až příliš vysoké dávky naopak mohou i škodit a způsobovat vedlejší účinky.

Podle nedávné studie prestižního lékařského magazínu Lancet, mohou bylinky ve vysoké míře snižovat účinnost některých léků, případně v kombinaci s nimi i ojediněle škodit.

Bylinné čaje jako účinná pomoc

Jednou z možností, jak účinně potlačit příznaky menopauzy jsou vhodné bylinné čaje. Najdete jich obrovské množství a účinky mají relativně podobné. Avšak pozor, ne každý čaj opravdu během klimakteria pomůže. Rozhodně byste proto měly sáhnout po odzkoušených a skutečně účinných přípravcích, které jsme pro vás pečlivě vybrali, najdete je na konci tohoto článku. Víte, že také v případě bylinných čajů existují různá doporučení, která byste měli při užívání dodržovat?

Především je potřeba bylinné čaje užívat opravdu jen tehdy, když je to zapotřebí. Přestože mohou skvěle chutnat a ještě lépe vonět. Pokud je pijete jen tak, pro jejich dobrou chuť, nebude jejich účinnost tak vysoká – podobně jako v případě léků, jen si vzpomeňte na diskusi ohledně nadměrného předepisování antibiotik a jejich následné nižší účinnosti. Podobně to funguje také u bylinek, protože i ony v sobě obsahují účinné látky, na které si však tělo postupně vybuduje rezistenci.

Skutečné bylinné čaje je lepší užívat nárazově, například sedmidenní kúrou a následně užívání na chvíli vysadit. Tak docílíte skutečné účinnosti bylinek, které jsou v nich obsaženy.

Jak mohou bylinné čaje pomoci při menopauze?

Bylinné čaje pomohou zmírnit příznaky menopauzy, a to do velké míry. Obsažené bylinky jakožto účinné látky vám pomohou například při návalech horka, které jsou pro mnoho žen často nesnesitelné, zvláště v noci, kdy vás ze spaní budí nadměrné pocení. Na druhou stranu mohou pomoci i při nespavosti a hlavně podrážděnosti, se kterou má problém podle studí až 90 % žen. To však zdaleka není všechno, bylinné čaje jsou skvělým pomocníkem.

Příznaky menopauzy se mohou objevit i několik let před samotnou menopauzou, případně během ní, ale i po ní. Proto je dobré dbát na prevenci

  • návaly horka především v horní polovině těla
  • nadměrné pocení
  • zarudnutí v obličeji
  • poruchy spánku a nespavost
  • podrážděnost, náladovost i deprese, úzkost
  • bolesti hlavy, závratě
  • bušení srdce
  • potíže s dýcháním

Zajímají vás další příznaky, které období menopauzy přináší? Všechny jsme je pro vás detailně shrnuli v článku Menopauza a její příznaky.

Exkluzivní TIP: nejúčinnější přírodní produkty v období menopauzy

Fytopharma Gynastan Meno

Velmi účinné tobolky pro ženy v přechodu. Tobolky obsahují účinné výtažky z bylin, například jetele nebo chmelu, ty pomáhají pohodlně zvládat příznaky klimakteria, jako jsou změny nálady, podrážděnost, nespavost nebo návaly horka a nadměrné pocení. Šalvěj a meduňka zase celkově podpoří relaxaci organismu a uklidní ho, takže se budete cítit duševně vitálně a v pohodě.

Herbex Menopauza s jetelem

Klasický porcovaný bylinný čaj určený pro ženy procházející menopauzou, případně s příznaky přicházející menopauzy. Opět obsahuje například jetel, který je v menopauze velmi účinný, ale navíc i třezalku, která podobně jako meduňka nebo šalvěji pomáhají udržovat pozitivní náladu a emocionální rovnováhu. Bylinné čaje tak skvěle slouží i jako prevence.

Dr. Müller Klimakterin®

Další kvalitní bylinný čaj pomáhající ženám překonat příznaky menopauzy. Zejména jde o návaly horka a psychický stav, zároveň dodávají ženám na vitálnosti a odbourává pocit neklidu a podrážděnosti. Skládá se z jetele lučního a natí meduňky, díky jejich účinným látkám přispívá k celkové regeneraci a relaxaci organismu, udržuje pozitivní náladu a příznivě působí na klidný a ničím nerušený spánek.

Pomáhám ženám s menopauzou

Vím vše o menopauze - Andrea Vaňková

Jmenuji se Andrea Vaňková a snažím se pomáhat ženám v období menopauzy, protože jsem si sama prošla tímto cyklem. pomáhat. Jelikož velice ráda píši a tvořím, požádala jsem svého nevlastního synovce, zda by mi vytvořil magazín, kde bych mohla pomáhat ženám s jejich problémy. Netrvalo to dlouho a já měla vlastní webové stránky. Vše dělám ve volném čase, protože žiji běžný život a aby návody s tipy měly nějakou publikovatelnou frekvenci, požádala jsem o pomoc mé dvě dlouholeté kamarádky.

Veškeré tipy a rady, které najdete v našem magazínu, jsou skutečně funkční a sami na sobě jsme je otestovali, proto věřím, že pomůžeme mnoha ženám s jejich obtížemi a vysvětlíme vše, co se pod pojmem menopauza neboli klimakterium skrývá. Především doporučuji všem ženám, aby jejich menopauza neovlivnila jejich psychiku a uvědomily si, že jde o běžný životní cyklus, kdy žena přechází do jakési hlubší moudrosti.