9 Tipů. jak porazit břišní tuk v menopauze

Menopauza dokáže pořádně potrápit každou ženu. Hormonální smršť ovlivňuje ženské tělo během klimakteria doslova od hlavy až k patě, zevnitř i z venku. Nedávno jsme vám důkladně přiblížili, jak předejít padání vlasů, které je velmi časté v období přechodu.

Dnes se podíváme na zoubek další vadě na kráse, která se může u žen po čtyřicítce objevit. Jedná se o břišní tuk, který je nejen nevzhledný, ale především nezdravý. Jak odstranit břišní tuk v menopauze a shodit kila navíc?

Menopauza a hubnutí

Postupné oslabení činnosti vaječníků, které probíhá během menopauzy, má za následek to, že ženský hormonální systém se začne zpomalovat. Kvůli tomu tělo postupně přechází do období útlumu.

Navíc je všeobecně známo, že čím je žena starší, tím míň se jí chce hýbat, a proto odpoledne místo procházky, tráví na gauči. Po čase zjistí, že nedopne svoje oblíbené šaty, které jí ještě před měsícem byly. Proto mnoho žen zastává názor, že menopauza a hubnutí nejdou k sobě dohromady.

Stačí cvičit jen na břicho?

Předtím, než se vrhnete do hubnutí v menopauze, rádi bychom vám objasnili jednu podstatnou věc. Mnoho žen si myslí, že když začnou se cviky zaměřené pouze na břicho a nebudou dělat nic jiného, jejich břišní tuk zmizí.

DOPORUČENÍ: Začnete shazovat nadbytečný tuk, díky pročištění organismu a doplnění vitamínů. Nakopněte svůj metabolismus, výsledky se dostaví rychleji. Nejenže vám to pomůže při shazování nadbytečných kil, ale získáte i další výhody, které značně působí na celý organismus (Lepší vitalita, energie, zmírnění stresů a určitých bolestí, lepší spánek, atd..) Samozřejmě nejde o všelék, ale spíše o startovací metodu, dopomoci si budete muset značně stravou a pohybem.

Tak jednoduché to ale není. Cvičením na břicho můžete posílit svalstvo břišní dutiny, ale pokud je nad ním vrstva tukových polštářků, nikdy vidět nepůjdou. Jak odstranit břišní tuk v menopauze opravdu efektivně a napořád? Zaměřte se na komplexní hubnutí.

Tipy na aktivní pohyb pro ženy po 40

9 způsobů, jak odstranit břišní tuk a zhubnout kila navíc

Nebudeme vám lhát, hubnutí v menopauze může být těžší, než ve dvaceti. V mládí stačilo vynechat pár sladkostí a za týden bylo kilo dole. Teď ani po hodinovém kardiu nevidíte výsledky. Do toho všeho únava a nálada jako na houpačce.

Prvním důležitým krokem u hubnutí při menopauze je přestat se nechat ovládat hormony náladou. To, že jste v přechodu berte jako fakt a zkuste se tomu postavit čelem. Hubnutí při menopauze je těžší, ale není nemožné. Prozradíme vám 9 tipů, jak se dostat na vysněné číslo na váze.

  1. Sestavte si plán a stanovte si reálné cíle

Manažeři, ale i koučové ví, jak je důležité sepsat si plán a vytyčit si cíle. Nemusíte být IT profík. Stačí kus papíru a tužka. Nejdřív si napište váš cíl. Kolik chcete zhubnout a za jak dlouho byste toho chtěla dosáhnout.

Buďte realističtí a nepište si přehnané cíle jako zhubnout 10 kg za měsíc. Je to nereálné a hlavně nezdravé. Poté si vaši hodnotu rozplánujte do jednotlivých měsíců (příklad: chcete zhubnout 6 kg za 3 měsíce, takže měsíčně 2 kg). Váhu pravidelně sledujte a zapisujte výsledky.

TIP: Zbavit se negativních příznaků menopauzy sice nelze, ale lze je výrazně zmírnit, například mým nejoblíbenějším MENOXINEM.

  1. Místo výtahu schody a místo gauče rotoped

Sezení není nejen nezdravé pro vaše záda, ale pro celý váš organismus. Celodenní sezení snižuje fungování trávicího systému a negativně ovlivňuje váhu. Pro podporu hubnutí v menopauze se zkuste zamyslet, kde všude by šlo vyměnit lenošení za pohyb.

Například chodit po schodech místo výtahu, nebo pravidelné uklízení domu. Vše se počítá. Pokud jste omezeni v pohybu a bolí vás klouby, je skvělý řešením domácí rotoped.

  1. Jídlo je vaše palivo, nejezte blafy

Vaše tělo je tvořeno buňkami, které čerpají energii z toho, co si doslova dáte do pusy. Kvalitní potraviny, které jsou plné vitamínů a minerálů, jim přinesou dostatečné spektrum živin, které využijí k tomu, aby váš organismus byl zdravý a vaše imunita fungovala tak, jak má.

Pokud však tělo živíte průmyslově zpracovanými potravinami, které jsou plné chemie a trans tuků, buňky si z nich nemají co vzít a to se neblaze odrazí ve vašem zdraví. Věřte, že přibývající kila jsou v takovém případě jen špičkou ledovce.

V období menopauzy vaše tělo potřebuje vyšší přísun kvalitních živin. Prozradíme vám 12 vitamínů a minerálů, bez kterých se neobejdete pro bezproblémový průběh klimakteria.

  1. Jezte co nejvíce doma a vědomě

Pracovní porady u oběda a večeře u televize. Je vám to povědomé? Pokud člověk jí a zároveň provádí jinou činnost, jako sledování televize, nebo scrollování sociálních sítí, škodí tím svému trávení. Může za to nedostatečné soustředění na konzumaci jídla.

Nevědomé hltání a nedostatečné žvýkání, může způsobit fatální trávicí potíže. Další činnost u jídla odvádí pozornost, a tak se často stává, že talíř je prázdný a vy ani nevíte jak.

NEPŘEHLÉDNĚTE 7 tipů na aktivní pohyb pro ženy po 40

  1. Skryté tekuté kalorie

Váš jídelníček je vyvážený a k tomu pravidelně sportujete. Ale ani tak se směrem dolů váha nepohnula? Důvodem můžou být kalorie, které si často neuvědomujeme, že jíme. O čem je řeč?

Například o nevinném kečupu, který je plný cukru a přitom se pravidelně objeví na talířku u každého servírovaného jídla. Kalorické bomby jsou také různé kávové speciality, nebo alkohol. Věřte, že i sklenička vína denně vám může hubnutí při menopauze výrazně ztížit.

  1. S disciplínou a výdrží nejdál dojdeš

Tohle jste už určitě alespoň jednou za život zažili taky. Týden v kuse se vám podaří dodržet jídelníček a pravidelný pohyb. Jste na sebe pyšná. Pak se zvážíte a zjistíte, že se ručička na váze nepohla ani o píď.

Motivace se ztratí jako pára nad hrncem a smutek je utopený v prázdné skleničce Nutelly. Jak si udržet motivaci? Každý výživový poradce vám řekne, že pro hubnutí je důležitá konzistentnost a pravidelnost. První výsledky režimu uvidíte nejdříve za pár týdnů. Takže nezbývá nic jiného, než být trpělivá.

  1. Dobrou noc a sladké sny

Spánkem a jeho vlivem na fungování organismu se začíná zabývat čím dál více odborníků. Existují studie a výzkumy, které jednoznačně potvrzují, že kvalita spánku je úměrná s psychickou a fyzickou pohodou člověka.

Základem pro kvalitní spánek je dobře zatemněná místnost, nízká teplota a omezení modrého záření. Tím myslíme vypnout veškeré elektronické zařízení anebo je přepnout do letového režimu. Pokud nemůžete usnout, zkuste přírodní doplňky stravy, které obsahují cenné bylinné výtažky.

  1. Zavřete stres do skříně

Moderní život je plný stresových situací. Na ženy je kladen čím dál vyšší nárok. Často musí zvládat práci, výchovu dětí a ještě k tomu péči o domácnost. Proto jsou často vystresované. Stres ničí nejen psychické, ale také fyzické zdraví.

Živiny se nevstřebávají tak jak mají a tělo nemá dostatek energie. Jak zvládnout povinnosti a přitom se z toho nezbláznit? Důležité je najít si denně alespoň 1 hodinu sama pro sebe, kdy se budete věnovat jakékoliv činnosti, která vás baví.

Připadá vám, že vaše sexuální touha je na bodě mrazu? Poradíme vám, jak zvýšit vaše libido a znovu objevit krásu milování.

  1. Dejte vašemu životu nový směr

Druhým extrémem je naopak mít celé volné dny bez náplně. Pokud jste i vy zasvětili celý život výchovou vašich dětí, které už vyletěli z hnízda, ale přitom vám nedali ještě vnoučata, určitě to znáte.

Chodíte do práce a doma nemáte takzvaně do čeho píchnout. Proto se vaše myšlenky pořád točí kolem jídla a je těžké odolat, když máte plnou ledničku. Zkuste se více zaměstnat. Přijdete na jiné myšlenky a přestanete jíst takzvaně z nudy.

Vyzkoušejte ketonovou dietu

Ketonové diety

Pravidelné cvičení vám nedělá problém, ale nemůžete odolat tabulce čokolády? Jen samostatný pohyb při hubnutí v menopauze nestačí. Je důležité dodržovat vyvážený jídelníček, který podpoří shazování kil. Problémem u mnohých diet je to, že nejsou vyvážené a následuje kručení v břiše.

Ketonová dieta je jiná. Její základ tvoří dostatečné množství bílkovin, které jsou známé pro svojí výbornou sytící schopnost. Dejte sbohem nudné dietě, u které akorát hladovíte. Ketonové diety jsou chutné a jednoduché na dodržování.

Klimakterium a hubnutí? Nic není nemožné

Ti, kteří vám tvrdí, že něco nejde ani neposlouchejte. Ano, čím je člověk starší, tím jde všechno hůř a to nejen hubnutí. Ale není pravda, že by to bylo nemožné. Začněte pravidelně jíst a dodržujte kalorický příjem vyváženého jídelníčku.

Nakupujte pouze plnohodnotné a nezpracované potraviny. Denně se hýbejte alespoň 30 minut a uvidíte, že se výsledky postupně dostaví. Věřte, že klimakterium a hubnutí může probíhat současně a navíc s úsměvem.