10 pravidel pro účinné a jednoduché hubnutí po 40

Menopauza je do jisté míry pro ženy složité období, ve kterém mimo jiné výrazně nabírají na váze, i proto je hubnutí v menopauze velmi problematické – nikoli však nemožné. Menopauza, neboli odborně klimakterium, přichází okolo 40 až 60 let života ženy a vyznačuje se výraznými fyziologickými změnami. Jednou z nich je právě zmíněné přibírání na váze, což je způsobeno poklesem hormonů. S tím je spojeno také to, že pohlavní orgány přestávají plnit svou funkci a žena tak nemůže otěhotnět.

Pokud chcete hubnout po 40, zkuste těchto více než 50 potravin, které váš organismus celkově posílí, ale také díky nim můžete začít jíst zdravě a shodit nežádoucí tuky.

Možná znáte menopauzu pod označením „přechod“ či „přechod u ženy“. Takto se lidově označuje menopauza a skutečně jde o jakýsi přechod, během kterého se žena mění jak po vzhledové stránce, tak psychické. Právě psychika hraje v období menopauzy velkou roli, často mohou ženy propadat špatné a negativní náladě, či dokonce depresím. Právě proto je vhodné se na přicházející menopauzu připravit a během ní zmírnit její nepříjemné příznaky, a to především vhodnými doplňky stravy.

10 jednoduchých rad, díky kterým bude hubnutí v menopauze hračka

Zatímco ostatní negativní příznaky menopauzy po jejím průběhu odezní, značná kila, která během tohoto období můžete nabrat, vám bohužel zůstanou. Se stárnutím, a zvláště při menopauze, dochází k celkovému zpomalení metabolismu a kila se usazují okolo středu těla, tedy v pase, bocích, hýždích a stehnech. S tím samozřejmě také stoupá riziko některých onemocnění. Proto dodržujte tyto rady, které vám pomohou během menopauzy nejen nepřibrat, ale navíc zhubnout.

Chcete více rad, co jíst během hubnutí při menopauze a jak změnit svůj životní styl? Těchto 7 jednoduchých změn stravování po 40 vám dodá více energie během celého dne.

1. Nikdy nesmíte vynechat snídani

Snídaně je základ dne, toto staré přísloví je více než pravdivé. Vynechat jídlo během dne není taková pohroma, jako když vynecháte snídani, a přitom mnoho lidí vůbec nesnídá. Snídaně vám nejen nastartuje metabolismus, ale také vás zasytí, takže toho během oběda tolik nesníte a nepociťujete pocit hladu, který je problémem většiny drastických diet.

Pokud tělo hladoví, ukládá si tuky, to si pamatujte. Snídaně by měla být spíše lehčí, ale výživná a energická – ideální jsou celozrnné obiloviny, například ovesná kaše, sníst však můžete i jogurt a ovoce. Právě ovoce s jogurtem může být skvělou snídání a startem nového dne.

Superpotravina v jedno balení: Osobně bych mohla doporučit kvalitní výrobek Blendea, který je velmi účinný při detoxikaci, zlepšuje trávení, posiluje imunitu a mnoho dalšího. Sama mám s Blendeou dlouhodobé a výborné zkušenosti.

2. Spěte tak dlouho, jak tělo potřebuje

Příliš málo spánku způsobuje tělu stres, které často reaguje tak, že si začíná ukládat tuky. Proto byste měly spát dostatečně dlouho, aby bylo tělo odpočaté a vy se necítily unaveny.

Samozřejmě je špatné prospat třeba 10 hodin. Lékaři se shodují, že ideální je průměrný spánek 8 hodin, ale některým lidem klidně může stačit třeba jen 6 hodin, spánek je velmi individuální věc. Vždy však dbejte na to, abyste se necítily dlouhodobě unaveny.

3. Jezte pravidelně, ale nepřehánějte to

Pravidelné jídlo je základem všech diet a rad, jak zhubnout. Stejné je to také v případě hubnutí při menopauze. Jíst pravidelně se vyplácí, protože tím omezíte hladovění, které je pro tělo negativní a vede k ukládání tuků.

Pravidelným jídlem se cítíte stále najedeny a zároveň udržujete hladinu cukru v krvi a činný metabolismus tuků. Snažte se jíst pravidelně menší či střední porce, než například 2× denně velké porce. Ideální je jíst 4× až šestkrát denně, záleží na vašich potřebách a možnostech.

Osobní TIP: Sama jsem měla problémy s redukcí váhy a mnohdy jsem ztracená kila nabrala rychle zpět. Základ je dobré stravování, avšak v tom mi pomohl asi výrazně i Ketomix.

4. Vykašlete se na extrémní a rychlé diety

Možná je i vaším případem vyznávání extrémních diet, které sice slibují výrazné snížení na váze, ale věřte, že určitě ne tuků – jestliže pravidelně nesportujete. Ztratíte především svaly, což může být ve výsledku ještě horší.

Dalším problémem je, že jakmile se následně vrátíte k běžnému stravovacímu režimu, naberete zpět to, co jste shodily, jestliže se nebudete přísně hlídat. Navíc takový šok, kdy najednou přestanete jíst jako dřív, nijak vašemu tělu neprospěje. Maximální úbytek váhy je 1 kg týdně, více už může být rizikové.

5. Zařaďte do jídelníčku více ovoce a zeleninu

Ovoce sice obsahuje cukry, ale tělo tento organický cukr dokáže poměrně dobře metabolizovat, navíc vyřadit úplně cukry ze stravování, je hloupost. Tělo cukry i tuky potřebuje. Dále obsahuje ovoce poměrně velké množství minerálů a vitamínů, což v období menopauzy budete potřebovat.

Stejně je na tom i zelenina, ta je vhodná jako příloha k obědům či přímo samotná na večeři. Je lehká, dietní a zároveň vašemu tělu dodá potřebné minerály a vitamíny.

6. Cvičte denně alespoň 30 minut, lépe však déle

Cvičení má hned několik výhod. Jednak díky němu budete shazovat zejména tuky a ne svaly, jak se děje v případě diet, kdy necvičíte, ale pouze snížíte příjem potravy. Další výhodou je, že nastartujete a posílíte svůj metabolismus, ten bude spalovat rychleji.

Zařadit byste do svého cvičení měly aerobní trénink na zahřátí těla a pálení tuků, například lehký běh, jízdu na kole či plavání – vše ve volnějším tempu. Pro zpevnění těla zase můžete začít cvičit s vlastní vahou a podobně. Pokud chcete docílit lepší výkonnosti, pak opět aerobním cvičením s větší intenzitou.

7. Sledujte, co jíte a pijete, snažte se svůj jídelníček maximálně zlepšit

Během toho, co změníte svůj jídelníček, sledujte stále, co sníte a vypijete. Pravidelně si to zapisujte, a to z jednoho jediného důvodu – i během změny jídelníčku do vašeho nového stravování přejdou plynule a bez povšimnutí některé špatné návyky či potraviny, které tak budete moci zpětně vyhodnotit a maximalizovat vaše úsilí hubnout.

Základ je detoxikace: Detoxikace organismus je velmi důležitá, při jakémkoliv nastartování metabolismu. Je mnoho možností, jak této detoxikace dosáhnout, já jsem osobně velmi spokojená s Blendeou.

8. Nenechte se napálit, ovocné šťávy a ovoce obsahují také mnoho cukru

Doplnit do svého jídelníčku ovoce je skutečně žádoucí, ale nesmíte to s ním přehnat. Zejména pozor na nekvalitní ovocné šťávy, které obsahují samo o sobě mnoho cukru. Úplně vyhnout byste se měly džusům, které jsou v mnoha případech značně doslazovány.

Například na snídani je vhodná jedna sklenice, tedy asi 250 ml 100% pomerančové šťávy, to úplně stačí. Žádné náhražky a nekvalitní doslazované džusy. Pozor také na běžné ovoce, určitě ho nemůžete sníst neomezené množství.

9. Zjednodušte vaření, ušetříte čas i peníze

Za zmínku určitě stojí také zamyslet se nad tím, na čem vlastně vaříte. Jedna věc je změnit jídelníček, ale společně s ním byste měly změnit i přípravu jídel. Jednoznačně vynechte některé způsoby přípravy jídla – zejména smažení. Dále se snažte vařit jen na zdravém olivovém oleji, který přidáte do některých jídel.

Určitě byste měly vlastnit kvalitní nerezové nádobí, to zabrání připalování a tím škodlivinám v jídle. Špatnou přípravou jídla a použitím nekvalitního nádobí můžete přijít až o 70 % všech vitamínů a prospěšných látek v jídle. Rozhodně zkuste vařit v páře, protože takový způsob přípravy zachovává vitamíny i výbornou chuť jídla.

TIP: Skvělý Ebook o stravování naleznete na cestě k pochopení. Dozvíte se vše podstatné ke zdravé stravě, naleznete tam mnoho receptů a především je vše zaměřené na rodiny, nikoliv na jedince.

10. Vyzkoušejte doplněk stravy v menopauze

Lepší průběh menopauzy a shazování na váze můžete podpořit také některými vhodnými doplňky stravy. Změna jídelníčku a sport udělá obrovský posun v tom, jak se cítíte, zvýší vaši vitalitu, výkonnost a nebudete se cítit tolik unaveny. Pokud však chcete dosáhnout ještě lepších výsledků a zmírnit všechny nežádoucí příznaky menopauzy.

Nejvhodnějším doplňkem stravy, který v naší recenzi získal nejlepší hodnocení, je jednoznačně Menoxin. Zajímá vás, v čem je tak jedinečný? Podívejte se na jeho detailní recenzi a zhodnocení.

Pomáhám ženám s menopauzou

Vím vše o menopauze - Andrea Vaňková

Jmenuji se Andrea Vaňková a snažím se pomáhat ženám v období menopauzy, protože jsem si sama prošla tímto cyklem. pomáhat. Jelikož velice ráda píši a tvořím, požádala jsem svého nevlastního synovce, zda by mi vytvořil magazín, kde bych mohla pomáhat ženám s jejich problémy. Netrvalo to dlouho a já měla vlastní webové stránky. Vše dělám ve volném čase, protože žiji běžný život a aby návody s tipy měly nějakou publikovatelnou frekvenci, požádala jsem o pomoc mé dvě dlouholeté kamarádky.

Veškeré tipy a rady, které najdete v našem magazínu, jsou skutečně funkční a sami na sobě jsme je otestovali, proto věřím, že pomůžeme mnoha ženám s jejich obtížemi a vysvětlíme vše, co se pod pojmem menopauza neboli klimakterium skrývá. Především doporučuji všem ženám, aby jejich menopauza neovlivnila jejich psychiku a uvědomily si, že jde o běžný životní cyklus, kdy žena přechází do jakési hlubší moudrosti.