Dreamly recenze: porazte poruchy spánku či příčiny nespavosti

Poruchy spánku a nedostatečný spánek nejsou dnes ničím neobvyklým, právě naopak. Špatný nebo nedostatečný spánek má velmi negativní vliv na lidský organismus, a to hned v mnoha oblastech života. Spánek je totiž základní a nepostradatelnou fyziologickou potřebou, která je nezbytná pro správnou funkci našeho organismu a probíhající procesy v něm. Spánek nijak neošidíte, a pokud bude stále kratší a kratší, zaděláváte si mimo jiné na infarkt či obezitu.

Nedostatek spánku je obecně známý problém také v průběhu menopauzy. Podívejte se, co všechno byste měla o menopauze znát dříve, než přijde.

Věděli jste, že stejně jako příliš krátký spánek, je naopak i nadbytečný spánek škodlivý? Snažte se tedy nepřekračovat 10 hodin denně spánku. Optimální je spát 7 až 8 hodin, i když tento údaj je samozřejmě velmi individuální. Lékaři dokonce spekulují, že potřeba dlouho spát, by mohla souviset se zatím skrytými zdravotními problémy, které postupem času vystoupí na povrch. Nejčastěji je to ale dáno psychickou stránkou.

Příčiny nespavosti a celkově špatného spánku

Spánek ovlivňuje naše fungování během dne, ale zároveň i během dne ovlivňujeme kvalitu našeho spánku. Nespavosti se také jinak říká insomnie, což označuje konkrétní poruchu spánku, při které vůbec nemůžete usnout, případně se často probouzíte. Důvodů, proč však spíte problémově, je daleko více a příčiny nespavosti jsou různé. Výhodou ale je, že dnes už můžete svůj spánek značně zlepšit díky výživovým doplňkům. Jedním z nich je také volně prodejný přípravek Dreamly.

Mezi některé příčiny poruch spánku se řadí i takové, u kterých byste to nečekali. Podívejte se, co všechno může ovlivnit váš spánek a snažte se tomu předcházet.

– Teplá sprcha ihned před spaním

Lidé mají v oblibě teplou dlouhou sprchu, protože je uvolní a mají pocit, že poté usnou lépe. Na druhou stranu ale dokáže také zvýšit teplotu vašeho těla před spaním, což vám příliš kvalitního spánku nepřidá – zároveň můžete mít problém usnout. Ohrožen je tím zejména hluboký spánek, který je z celkového spánku tím nejdůležitějším cyklem. Dochází během něho totiž k regeneraci.

– Práce pozdě do noci

Mnohdy je to bohužel standard dnešní doby – práce pozdě do noci. Přestože po usilovné práci do pozdních hodin často velmi rychle usnete, na kvalitu spánku má obrovský vliv. Někteří jedinci zase mají problém naopak vůbec usnout, protože jejich mozek není schopný snížit svou aktivitu. Základem tedy může skutečně být, snažit se nenosit si domů práci, pokud je to možné. Případně si určit hodinu, do kdy budete pracovat.

– Modré světlo a nadbytek světla

Naprostým standardem před spaním je modré světlo. Lidé se dívají do počítače, v posteli prohlíží poslední novinky na sociálních sítích a podobně. Avšak netuší, že se tím obírají o kvalitní a hluboký spánek. Modré světlo, které vychází především z displejů, totiž stimuluje náš mozek do vyšší aktivity, ten vnímá, jako by byl den. Problematické je i klasické bílé LED osvětlení. Prodlužuje se tím produkce spánkového hormonu melatoninu až o 90 minut.

Nedostatek spánku má také vliv na vaši krásu. Pokud málo spíte, jste náchylnější k tvoření vrásek a vypadávání vlasů. Jak vyzrát jednou provždy na vypadávání vlasů? Prohlédněte si našich 7 skvělých tipů.

– Alkohol těsně před spaním

Sklenka alkoholu před spaním je často běžná. Přestože máte pocit, že pomůže rychleji usnout, což je pravda, vaše tělo vám ráno nepoděkuje. Malá dávka alkoholu už je schopna negativně ovlivnit váš spánek. A další den se budete cítit ještě více unaveni. Poslední alkohol byste měli mít alespoň 4–5 hodin před spaním.

– Špatný budík

Budík sám o sobě může mít jen těžko za příčinu nespavost. Ovšem pozor, do velké míry ovlivní, jak se po probuzení a během dne budete cítit. Nejlepší je naučit se vstávat bez budíku a ten mít pouze jako zálohu. Budík sám o sobě by neměl být příliš hlasitý. Dnešní budíky vás například probudí světlem, což je pro tělo mnohem menší šok.

– Poruchy spánku, kterými možná trpíte i vy

Pokud se delší dobu cítíte po spánku unaveni, neodpočinete si a máte přes den málo energie, pravděpodobně trpíte některou poruchou spánku. Mnoho lidí si tento fakt nemusí ani naplno uvědomovat. V takovém případě byste neměli otálet s návštěvou odborníka, většinou přímo spánkové laboratoře, kde jsou schopni vám provést testy a případně ze sledování vašeho spánku vyhodnotit, zda je váš spánek zdravý, nebo diagnostikují některou z poruch spánku.

U žen se kvalita spánku velmi silně snižuje u hranice 40 let života, kdy přichází menopauza. Jaké jsou další rizika menopauzy kromě nespavosti

Poruch spánků je opravdu hodně. Nejdetailnějším dělením se dostanete až k hranici 100 poruch. Pak je velmi pravděpodobné, že některou trpí téměř každý z nás. Přesto jsou některé, které nám příliš problémů nezpůsobují, a pak takové, se kterými se budete bát i usnout. Poruchy spánku se dělí na organické, tedy způsobené jistou poruchou mozku, se kterými nejde nic moc udělat. A poté na neorganické s psychologickou příčinou, které lze poměrně dobře léčit.

  • Insomnie: obecně potíže se spánkem, často blíže neurčené, stejně jako potíže s usínáním a probouzením se.
  • Hypersomnie: poměrně dlouhé probouzení se spojené s nadměrnou ospalostí během dne.
  • Narkolepsie: závažné spánkové ataky během dne, často krátkodobé ale přicházející z nenadání. Hrozí při ní i vážné úrazy.
  • Spánková apnoe: krátkodobá zástava dechu během spánku, často je nebezpečná a rapidně snižuje kvalitu spánku.
  • Somnabmulismus: známá náměsíčnost, kdy se v období nejhlubšího spánku zkrátka „vzbudíte“ a chodíte – v lepším případě jen po pokoji. Dotyčný si na náměsíčnost nepamatuje. Je velmi nebezpečná a hrozí vážné úrazy.
  • Noční děsy: objevují se v nejhlubším stádiu spánku, tedy ve 4. fázi NREM spánku. Jsou doprovázeny panikou, stresem, křikem a dalšími jevy. Opět si je dotyčný většinou nepamatuje.
  • Noční můry: jednoduše řečeno špatné sny, na které si pamatujete. Po probuzení přichází většinou strach a úzkost.

Opravdu na tohle všechno pomůže Dreamly? Hlavní výhody

Dreamly je přípravek určený pro zkvalitnění našeho spánku. Otázkou ale je, zda dokáže vyřešit všechny výše zmíněné problémy se spánkem. Jednoznačně musíme říci, že nedokáže, proto byste měli vždy navštívit odborníka, pokud trpíte některou z poruch spánku. Na druhou stranu ale dokáže Dreamly do jisté míry zkvalitnit spánek, abyste se po probuzení cítili alespoň o něco lépe. Založen je především na zklidnění organismu před spánkem.

Víte, že také sex může zkvalitnit váš spánek? Stimuluje váš organismus a vyplavuje endorfiny.

  • zlepšuje usínání a navozuje hlubší a poklidnější spánek
  • před spaním zmírňuje stres
  • částečně dokáže tlumit deprese
  • pomáhá při výkyvech nálad
  • zvyšuje kvalitu hlubokého spánku a tedy i regeneraci během něho
  • celkově zklidňuje organismus
  • napomáhá k pocitu odpočinku při probouzení
  • příznivá cena produktu

[/fusion_separator]

Nevýhody Dreamly na poruchy spánku

Možnou nevýhodou přípravku na zlepšení spánku Dreamly je, že jeho účinky možná nebudou takové, jaké očekáváte. Alespoň ne v případě, že trpíte skutečně nějakou poruchou spánku. Může pomoci na nespavost způsobenou psychickým vypětím, ale na poruchy spánku, jako například spánková apnoe či narkolepsie nemá absolutně žádný vliv. Rozhodně ale stojí za vyzkoušení alespoň pro zlepšení celkového pocitu ze spánku a větší regeneraci.

Špatná strava je často příčinou nekvalitního spánku. Stravujte se lehce a střídmě, kromě lepšího spánku budete také fit.

  • účinek Dreamly je pouze na nespavost způsobenou psychikou či stresem a vypětím
  • na někoho nemusí mít účinek téměř žádný, protože je značně individuální
  • produkt není tak silný, aby například potlačil rušivé spánkové faktory

Dopřejte si lepší spánek s přírodním přípravkem

Zkušenosti s přípravkem Dreamly

„Osobně používám Dreamly už asi půl roku. Vnímám, že se mi vstává o něco lépe, ale žádné zázraky nepozoruju. Zajímavé ale je, že už tolik netrpím na špatné sny, kvůli kterým jsem se často budil během noci.“ Vašek, 34 let, Praha

„Já Dreamly doporučuji, fakt se cítím svěží. Vyzkoušela jsem ho asi před 2 měsíci na doporučení kamarádky a jsem spokojena, pomáhá mi. Kamarádka ho používá při problémech se spánkem během zkouškového na vysoké škole.“ Monika, 23 let, Olomouc

Časté dotazy k Dreamly (FAQ)

Potřebuji lékařský předpis?

Nepotřebujete, protože Dreamly je čistě přírodní produkt a doplněk stravy, díky tomu je volně prodejný a nevztahují se na něj omezení jako na léky.

Mohu kombinovat Dreamly s jinými přípravky?

Ano, ale pokud budou podobného složení jako je Dreamly, potom je to zbytečné. Tělo totiž přebytek látek vyloučí a nezpracuje. Navíc některé látky mohou zase ovlivňovat jiné a například i snižovat účinnost.

Je možné brát léky a Dreamly zároveň?

Nejlepší je se v této situaci poradit o vhodnosti Dreamly se svým lékařem.

Mohu kombinovat přípravek Dreamly s alkoholem?

Sama o sobě kombinace Dreamly a alkoholu nijak zvlášť nevadí. Na druhou stranu však alkohol snižuje kvalitu spánku a tím vlastně i účinnost Dreamly. Je to tedy možná, ale přitom nežádoucí kombinace.

[/fusion_separator]

Několik jednoduchých tipů, jak zlepšit spánek

  • pokud nemůžete usnout, nebuďte zbytečně v posteli
  • vyzkoušejte bylinky, jako je třeba meduňka či třezalka
  • choďte spát a zároveň vstávejte ve stejnou dobu
  • pravidelně cvičte, poté bude váš spánek kvalitnější
  • před spaním příliš nejezte a nepijte
  • vynechte před spaním kofein a alkohol
  • snažte se vypnout všechny elektronické spotřebiče
  • udržujte v ložnici nižší teplotu okolo 21 °C a dobře ji před spaním vyvětrejte

Dreamly: skutečně porazí příčiny nespavosti?

Přestože Dreamly neporazí všechny příčiny nespavosti a už vůbec ne spánkové poruchy, může velmi příjemně ovlivnit kvalitu spánku. Založen je zcela na přírodním složení, což je velmi příjemné pro všechny, kteří by neradi před spánkem užívali chemické přípravky.

Do jisté míry může skutečně ovlivnit spánek, ale pouze u relativně zdravých jedinců, kteří nemají závaznější spánkové poruchy. Za vyzkoušení díky své výhodné ceně opravdu stojí.