7 unikátních tipů, jak vyzrát na vypadávání vlasů

Menopauza je často obávaným zlomem v životě každé ženy. Po 40. roku věku začínají v ženském těle probíhat procesy související s poklesem hladiny ženských pohlavních hormonů. Tyto změny vrcholí vymizením menstruace. První příznaky přicházejících změn se ale můžou objevit už daleko dříve. Jedním z typických symptomů je snižování kvality vlasů. Přestože jde o přirozený proces, s řídnutím a slábnutím vlasů se smiřovat nemusíte.

Vypadávání vlasů může být jeden z mnoha projevů přechodu. Zjistěte, jak poznat blížící se menopauzu.

Při vypadávaní vlasů jsou většinou na vině hormony

Nadměrné vypadávání vlasů u žen ve zralém věku je nejčastěji způsobeno poklesem hormonální hladiny. Příčinou vypadávání vlasů je nerovnováha vyvolaná úbytkem estrogenu a progesteronu, tedy 2 hormonů, které jsou nezbytné pro správné fungování těla v reprodukčním období. Tyto hormony také mimo jiné chrání vlasové kořínky a zajišťují jim potřebnou výživu.

Pokles pohlavních hormonů ovlivňuje kvalitu vlasů i pokožky. Tělo už není schopno produkovat dostatečné množství elastinu a kolagenu. Ztráta živin se projevuje slábnutím, lámavostí a pomalejším růstem vlasů. Zároveň se zvedá podíl mužských hormonů androgenů, které způsobují vypadávání vlasů. To vede k ústupu vlasové linie a stále více prosvítající pokožce hlavy.

7 osvědčených tipů, jak zastavit vypadávání vlasů u žen

Existuje recept, jak zastavit vypadávání vlasů po 40? Samozřejmě. My jsme pro vás vybrali 7 návyků, které byste měly rozhodně zahrnout do pravidelné péče o vaše vlasy. Mnohé z nich nemají pozitivní účinek pouze na vaše vlasy, ale i na vaši celkovou duševní a fyzickou kondici. Některé z nich vás navíc nebudou stát ani korunu.

Věděly jste, že menopauza nemusí znamenat jen problémy? Velké výhody přechod přináší v sexuálním životě. Přečtěte si, jaké jsou výhody sexu po 40.

  1. Užívejte kvalitní doplňky stravy

V dnešní době se na trhu setkáte s celou řadou přípravků, které mají za cíl zmírňovat příznaky menopauzy. Kromě zvyšování kvality vlasů tyto produkty mají pozitivní vliv i na kvalitu spánku, duševní rozpoložení či návaly horka. Ujistěte se ale, že jste si vybraly skutečně fungující doplněk stravy. Mezi ověřené přípravky patří Menoxin.

TIP: Vyzkoušela jsem spolu s manželem méně známý produkt na vlasy – Follixin, který nás opravdu ohromil svými výsledky. Manžel je nadšený i po 6 měsících užívání Follixinu.

  1. Zkuste šampón proti vypadávání vlasů

Dnes je k dostání mnoho přípravků, které se specializují na slabé či lámavé vlasy. V tomto případě platí, že byste rozhodně neměly vybírat ten nejlevnější výrobek z regálu v drogerii, ale naopak byste měly hledat kvalitní účinné produkty. Základem vaší rutiny by měl být šampón proti vypadávání vlasů, vyživující kondicionér a vlasová voda pro prokrvení vlasové pokožky. Mezi osvědčené šampóny patří zejména: Revalid a Biohar sérum.

  1. Omezte namáhání vlasů

Pokud chcete mít silné a zdravé vlasy, měly byste je co nejméně zatěžovat. To platí v každém věku, ale po 40. roku dvojnásob. Pokud si barvíte vlasy, volte přírodní barvy, které jsou k vlasům šetrnější. Zároveň vlasy nezatěžujte častým fénováním, žehlením či kulmováním. Při delším pobytu na slunci nezapomeňte na šátek či klobouk, které jsou zároveň atraktivními módními doplňky.

  1. Vyzkoušejte masáž

K vašim pravidelným návykům by nemělo patřit jen užívání doplňků stravy a přípravků, jako je šampón proti vypadávání vlasů. Růst vlasů můžete podpořit i masáží. Existuje několik technik, díky kterým prokrvíte vlasovou pokožku. Tímto vašim vlasům zajistíte větší přísun živin. Odborníci doporučují provádět 3 minutovou masáž každý den před spaním.

  1. Stravujte se kvalitně

Klíčem ke zdravým vlasům a pokožce i ve zralém věku je kvalitní výživa. Ujistěte se, že vaše strava obsahuje dostatečné množství zeleniny a bílkovin. Dávejte přednost celozrnnému pečivu a vybírejte si jídla bohatá na prospěšné esenciální mastné kyseliny, které najdete třeba v ořeších, mandlích, lososu či tuňáku. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim, který by měl sestávat hlavně z neslazené vody a očišťujícího zeleného čaje.

  1. Zatočte se stresem

Není žádným překvapením, že stres úzce souvisí s hormonální rovnováhou. Pokles hormonální hladiny totiž může vést dokonce až k úzkostem a depresím. Naučte se proto meditovat nebo se třeba přihlaste na kurz kreslení. Neizolujte se a udržujte kontakty s přáteli. Pozitivní myšlení má na vaše zdraví obrovský vliv.

  1. Hýbejte se

Aktivní život plný pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu dokáže zázraky. Nadměrné vypadávání vlasů u žen je vždy způsobeno tělesnou nerovnováhou. Když si zvyknete pravidelně sportovat, budete se cítit šťastněji. Právě duševní pohoda má na hormony velký vliv. Pohyb vám navíc pomůže v boji s dalšími příznaky přechodu, jako je třeba zvyšování tělesné hmotnosti.

Ztráta vlasů u mužů a u žen. Co máme společného?

Nadměrná ztráta vlasů, odborně nazývaná alopecie, postihuje muže i ženy. I v případě mužů má velký vliv hormonální hladina. U mužů je častá citlivost na testosteron – pokud je jeho hladina v krvi vyšší, začínají vlasy nadměrně padat. Přítomnost andropogenů má u žen podobné důsledky, jako u mužů. Vypadávání vlasů může shodně u mužů i žen způsobovat také stres, či nedostatek živin.

Jak léčit úbytek vlasů? Zdravé a silné vlasy po 40 můžete mít i vy

Bohužel neexistuje univerzální lék na vypadávání vlasů po 40, ve zralém věku. Prostřednictvím našich tipů jsme vás ale seznámili s celou řadou metod, které můžete kombinovat a dosáhnout tak uspokojivých výsledků. Zdraví vlasů můžete podpořit doplňky stravy bojujícími proti menopauze, nepodceňujte ani výběr vhodné kosmetiky. Důležité je dbát na dostatečné prokrvení vlasové pokožky – toho dosáhnete speciálními kúrami, ale také masáží.

Zdraví vašich vlasů můžete podpořit kosmetickými přípravky a doplňky stravy. Velký vliv má ale kvalita vašeho života. Vyvarujte se proto stresu, kvalitně se stravujte a nezapomínejte na pohyb.

Velký podíl na zdraví a hustotě vlasů má správný životní styl. Základem je kvalitní strava, pohyb a pozitivní mysl. Což se snáze řekne, jak dělá. Omezte sladké, jezte hodně zeleniny, bílkovin, ořechů a ryb a zaměřte se na správný pitný režim. Výborným řešením pro zdravé tělo i duševní rovnováhu je například jóga. Samozřejmostí by mělo být omezení nešetrných vlasových přípravků a ochrana vaší hřívy před sluncem.

Nadměrné vypadávání vlasů u žen jde zastavit

Na vypadávání vlasů má u žen ve zralém věku největší vliv hormonální nerovnováha. S tou se dá bojovat pomocí zdravého životního stylu, kosmetiky, ale i užíváním speciálních doplňků stravy. Potřebné živiny vlasům dodáte i za pomoci zdravé vyvážené stravy. Zároveň byste měly omezit věci, které mají na vaše vlasy negativní vliv – především nekvalitní kosmetické přípravky plné chemie, ale třeba i dlouhodobý pobyt na slunci.

Pomáhám ženám s menopauzou

Vím vše o menopauze - Andrea Vaňková

Jmenuji se Andrea Vaňková a snažím se pomáhat ženám v období menopauzy, protože jsem si sama prošla tímto cyklem. pomáhat. Jelikož velice ráda píši a tvořím, požádala jsem svého nevlastního synovce, zda by mi vytvořil magazín, kde bych mohla pomáhat ženám s jejich problémy. Netrvalo to dlouho a já měla vlastní webové stránky. Vše dělám ve volném čase, protože žiji běžný život a aby návody s tipy měly nějakou publikovatelnou frekvenci, požádala jsem o pomoc mé dvě dlouholeté kamarádky.

Veškeré tipy a rady, které najdete v našem magazínu, jsou skutečně funkční a sami na sobě jsme je otestovali, proto věřím, že pomůžeme mnoha ženám s jejich obtížemi a vysvětlíme vše, co se pod pojmem menopauza neboli klimakterium skrývá. Především doporučuji všem ženám, aby jejich menopauza neovlivnila jejich psychiku a uvědomily si, že jde o běžný životní cyklus, kdy žena přechází do jakési hlubší moudrosti.