Menopauza: sex po 40 může být vášnivější než kdykoli jindy

Menopauza je víceméně přirozený jev, který během života potká každou ženu. Též se nazývá odborně klimakterium, případně naopak lidově „přechod“. Menopauza u žen nastává v období přibližně od 40 do 60 let jejich života – to je vždy velmi individuální a záleží na okolnostech. Fyziologicky se jedná o změny, kdy přestávají plnit svou funkci ženské pohlavní orgány a přichází poslední menstruace.

V průběhu menopauzy není už žena schopna prodělat správný průběh těhotenství, přestože ještě otěhotnět za určitých okolností, převážně při umělém oplodnění lze, je to velmi riskantní.

Vše má na svědomí pokles tvorby ženských pohlavních hormonů, čímž se také razantně sníží jejich hladina v těle. Právě tím je spuštěno období přechodu neboli menopauzy. Toto období mnoho žen snáší velmi těžce a prožívají fyzickou i psychickou krizi. Objevuje se nechuť cokoli dělat, žena se stává často velmi nervově labilní, ztrácí chuť k sexu a podobně – existují však i ženy, pro které může být sex během menopauzy velmi intenzivní.

  • návaly horka a nadměrné pocení
  • poruchy spánku a nervozita
  • bušení srdce, únava, úzkosti
  • osteoporóza a další potíže

Zajímají vás další příznaky a obtíže, které provází mnoho žen během menopauzy? Všechny jsme je pro vás detailně shrnuli, přečtěte si, co vás v období menopauzy čeká?

Sex po 40 a menopauza, jde to dohromady?

Řada žen bere klimakterium naprosto zbytečně jako téměř konec svého sexuálního života, přitom to ale vůbec konec nemusí znamenat, spíše nový začátek. Lékařské studie sice jasně ukazují, že průměrně v období klimakteria zájem o sex klesá, ale na druhou stranu jsou známé také případy, kdy si ženy stále dokáží udržet radost ze sexu i po 40, a to právě v období menopauzy. Zkrátka se přicházejícím či probíhajícím přechodem nenechají odradit.

Pro většinu žen je i sex po 40 důležitou součástí vztahu, potvrzuje to až 84 % dotázaných žen. Vztah bez sexu by si dokázalo představit pouze 6 % žen. Zbylých 10 % žen by překonalo dlouhodobější pauza sexuálního života, ale jen s vědomím, že se ho plně nevzdají.

Právě v období přechodu nebo po něm je sex po 40 pro některé ženy, ale překvapivě i muže, mnohem více intenzivní. Říkáte si, jak je to možné? Jednoduše proto, že se ženy už se svými partnery nemusí obávat nechtěného těhotenství, mohou si užívat nově sex bez zábran, což u velké části z nich podporuje sexuální libido a zvyšuje jejich chuť na sex. Užijí si tak nově nespoutaný styk bez strachu a zábran.

Menopauza a sex po 40

Výhody sexu po 40 vás překvapí

Jak už jsme napověděli, sex po 40 může mít své výhody. Ne nadarmo se také občas říká, že právě v tomto období přicházejí nejlepší roky života muže, ale i ženy. Klimakterium samo o sobě není příjemné, ale s podporou a správnými doplňky stravy ho dokážete lehce překonat.

Jen si to představte, jaké by bylo, kdybyste si mohly užívat sex po 40 bez obav, nemusely byste si dávat pozor na nechtěné otěhotnění, mohly byste vynechat ochranu, jako je kondom a také konečně vysadit ne zrovna zdravou hormonální antikoncepci.

  • nemusíte řešit ochranu před otěhotněním, šance přirozeného otěhotnění je minimální
  • vysadíte tak například hormonální antikoncepci, což vám může velmi zpříjemnit život
  • můžete si užívat nespoutaný sex bez zábran
  • váš partner bude rázem v sexu také aktivnější a intenzivnější, protože si nebude muset dávat pozor například na nechtěnou ejakulaci.
  • celkově váš sexuální život nemusí vůbec utrpět, právě naopak

TIP: Vyzkoušejte nejúčinnější a osvědčený doplněk stravy Menoxin, který výrazně zmírňuje příznaky menopauzy.

Jak zlepšit sex po 40 v menopauze?

Samozřejmě, že ve většině případů chuť k sexu během menopauzy nepřijde sama, naopak spíše sexuální libido přirozeně klesá. Musíte ho podpořit vy sama, ale věřte, že to není náročné a opravdu to stojí za to.

Existuje mnoho doplňků stravy, ale například i bylinných čajů, které zejména sníží příznaky klimakteria, a vy se budete cítit lépe. Využít můžete přímo léky, hormonální terapie, nebo dát přednost přírodním přípravkům, které mají podobný efekt.

Vyzkoušejte bylinné čaje, budete překvapeny

Příznaky klimakteria nejsou příjemné a výrazně snižují vitalitu a chuť do života. Na druhou stranu je můžete poměrně lehce utlumit pomocí bylinných čajů a extraktů.

Bylinky se běžně zpracovávají v lékařském průmyslu, proto není důvod nevěřit v jejich účinnost. Existuje mnoho bylinných čajů, které mají složení podporující zmírnění průběhu menopauzy. Navíc podle některých uživatelek dokonce skvěle chutnají.

Vyzkoušejte tyto 3 nejúčinnější bylinné čaje pro zmírnění příznaků menopauzy.

Vaše tělo se promění, ale stále se mějte rády

Je zcela jasné, že zájem o sex plyne také z toho, jak samy sebe vnímáte. S tím je spojeno sebevědomí – jestliže máte nízké sebevědomí, nebudete si věřit ani v sexu.

U mužů se nízká sebedůvěra v sexu projevuje psychickým blokem, který jim brání v dostatečné erekci, což je velmi frustrující. V případě žen se nízká sebedůvěra může projevit v nedostatečném uvolnění, takže může být sex bolestivý, případně úplně nemožný.

Za proměnu vašeho těla mohou hormony, víte jaké jsou nejčastější hormonální změny v životě ženy?

Nemá cenu se srovnávat s modelkami, které běžně vídáte v časopisech nebo televizi. Říkáte si, že tyto ženy na rozdíl od vás nemají žádné vrásky, že mají dokonalé tělo? Omyl, mnoho z těchto modelek v pozdějším věku není dokonalých, ale dokonalé je udělají retuše a další grafické úpravy fotografií, než se v časopisech ocitnou. Věřte, že ta dokonalá krása všech těchto modelek v časopisech je do značné míry jen velká iluze.

Pro začátek není nutný přímo pohlavní styk

Pro zvýšení libida v období menopauzy se snažte sexuálně stimulovat. Nemusí to nutně znamenat sex, jestliže na něj nemáte zrovna chuť, ale zároveň jste vzrušená, můžete vyzkoušet masturbaci u erotických filmů, nebo se jen tak oddejte své vlastní fantazii a sněte.

Nevzdávejte se zcela sexuálního života – vyzkoušejte různé erotické hračky, dost možná se vám zalíbí. Pak je můžete zkusit i se svým partnerem, nebo rovnou experimentujte ve dvou.

Pomáhám ženám s menopauzou

Vím vše o menopauze - Andrea Vaňková

Jmenuji se Andrea Vaňková a snažím se pomáhat ženám v období menopauzy, protože jsem si sama prošla tímto cyklem. pomáhat. Jelikož velice ráda píši a tvořím, požádala jsem svého nevlastního synovce, zda by mi vytvořil magazín, kde bych mohla pomáhat ženám s jejich problémy. Netrvalo to dlouho a já měla vlastní webové stránky. Vše dělám ve volném čase, protože žiji běžný život a aby návody s tipy měly nějakou publikovatelnou frekvenci, požádala jsem o pomoc mé dvě dlouholeté kamarádky.

Veškeré tipy a rady, které najdete v našem magazínu, jsou skutečně funkční a sami na sobě jsme je otestovali, proto věřím, že pomůžeme mnoha ženám s jejich obtížemi a vysvětlíme vše, co se pod pojmem menopauza neboli klimakterium skrývá. Především doporučuji všem ženám, aby jejich menopauza neovlivnila jejich psychiku a uvědomily si, že jde o běžný životní cyklus, kdy žena přechází do jakési hlubší moudrosti.