12 skvělých vitamínů v menopauze

Období klimakteria je zatěžkávající zkouškou pro ženský organismus. Z důvodu poklesu hormonů estrogenu, progesteronu i testosteronu prochází tělo i mysl změnami.

Přírodní produkty na menopauzu, minerální látky ani vitamíny nemohou zcela odstranit tyto příznaky, ale dokáží tělu doplnit zdraví prospěšné látky, které organismus v tomto období potřebuje.

Vitamíny potřebné v menopauze

Vitamíny jsou nízkomolekulární látky nezbytné pro život. V lidském organismu mají funkci katalyzátorů biochemických reakcí. Podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků a cukrů. Existuje 13 základních typů vitamínů. Lidský organismus si, až na některé výjimky, nedokáže vitamíny sám vyrobit, a proto je musí získávat prostřednictvím stravy.

Nejlépe hodnocení přírodní produkt na snížení příznaků menopauzy

Vitamíny potřebuje naše tělo celý život. Po čtyřicátém roku života dbejte na dostatečné množství zejména těchto vitamínů a minerálů:

1. Betakaroten – je provitaminem vitamínu A. Přispívá k normální funkci imunitního systému, je potřebný pro udržení normálního stavu pokožky i zraku.

Zdroje: mrkev, meruňky, papája, mango, nektarinky, broskve, špenát, brokolice, hrášek, kapusta a řeřicha.

2. B1, B2, B6, B9 a B12 – kombinace těchto vitamínů skupiny B je nezbytná pro normální činnost nervové soustavy, zdraví pokožky a sliznic, přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání. Podporují funkci imunitního systému a metabolismu homocysteinu a ke kvalitní tvorbě červených krvinek. Vitamin B6 reguluje hormonální aktivity a vitamin B1 přispívá k normální činnosti srdce. Senioři mají větší potřebu vitamínu B9.

Zdroje: vejce, sýry, mléko, maso, vnitřnosti, banány, droždí, listová zelenina, květák, brokolice, hrášek, fazolové lusky, okurky, řepa, rajčata.

3. Vitamín C – je silným antioxidantem a v organismu se podílí na tvorbě a ochraně kostí, kůže a cév. Hojí rány, ochraňuje před nemocemi srdce, podporuje vstřebávání železa a snižuje množství riskantního LDL cholesterolu a triglyceridů krvi.

Zdroje: šípek, rakytník, citrusy (limetka, citrón, pomeranč, grapefruit), brambory, rajčata, papriky, papája, brokolice, černý rybíz, jahody, květák, špenát, kiwi, brusinky.

4. Vitamín D – působí jako zásadní činitel při stavbě kostí za přispění vápníku. Jeho význam je v účasti při resorpci vápníku a fosfátu ze střeva a přispívá tak k regulaci a optimalizaci hladiny vápníku a fosforu v krvi. Vitamín D je rovněž důležitý pro správné fungování imunitního systému. Dlouhodobý nedostatek vitamínu D je prokazatelně spojen s vyšší náchylností k tzv. akutním respiračním infekcím a chřipce.

Zdroje: olej z tresčích jater, žampiony, mečoun, losos, halibut, sardinky, mléko, jogurt, pomerančový džus, hovězí játra, celozrnné obiloviny.

5. Vitamín E je nejdůležitější antioxidant v těle. Chrání buňky před oxidačním stresem a účinky volných radikálů, pomáhá zpomalovat stárnutí a prokazatelně působí i jako prevence proti nádorovému bujení.

TIP NA ČTENÍ: Udělejte si detoxikaci organismus za pomocí Blendea supergreens a vyplavte škodliviny z těla ven.

Zdroje: mandle, špenát, brambory, avokádo, slunečnicová semínka, olivový olej, pstruh, máslová dýně.

6. Vitamín K2 – udržuje zdravé kosti a tepny, zajišťuje vstřebávání vápníku do kostí, snižuje počet a intenzitu křečí, příznivě ovlivňuje nadměrné krvácení při menstruaci, snížení vápenatění aorty a onemocnění koronárních tepen, snížení úmrtnosti z jakékoli příčiny o 25%.

7. Zdroje: husí játra, sýr Chedar a Gouda, vaječný žloutek, máslo a další.

8. Vápník – hraje nezastupitelnou roli pro zachování zdraví našich kostí. Napomáhá také správné funkci srdce, svalů a nervové soustavy a přispívá ke srážení krve.

Zdroje: listová zelenina, semena (zejména máku), ořechy, ovesné vločky, minerální vody. Ovšem v zelenině je vápník (i některé jiné prvky) často vázán jako nerozpustný fytát. Je třeba si uvědomit, že lidská strava má být celkově vyvážená a spolu s přísunem důležitého množství vápníku musí obsahovat i dostatek ostatních minerálních složek (např. hořčíku či fosforu).

9. Hořčík – je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů (mírní podrážděnost a nervozitu), ale i pro uvolňování energie z glukózy a pro správnou stavbu kostí. Udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu. Řadě žen odstraní potíže spojené s premenstruálním syndromem. Mírní deprese a přispívá ke zdravým zubům. V kombinaci s vápníkem působí hořčík jako přirozený uklidňující prostředek.

Zdroje: banány, mandle, ořechy, tmavá listová zelenina, obilí, celozrnné pečivo, čokoláda.

10. Železo – váže životodárný kyslík a dopravuje ho do tkání.

Zdroje: maso, především vnitřnosti jako játra, srdce a slezina, luštěniny, listová zelenina, houby a některé ovoce jako například jahody.

11. Zinek – nedostatečné množství v potravě znamená pomalé hojení ran, zhoršování paměti a smyslové poruchy – především zrakové, čichové.

Zdroje: játra, tmavé maso, mléko, vaječné žloutky a mořští živočichové – především ústřice. Z rostlinných produktů jde především o celozrnné cereálie, fazole, ořechy a dýňová semena.

12. Chróm přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

Zdroje: ryby a mořské plody, drůbež, luštěniny, rýže, celozrnné obilniny, obilné klíčky, brambory, veškerá zelenina a některé ovoce a také mléčné výrobky.

Čtěte také, nejčastější dotazy o menopauze: na co se ženy opakovaně ptají?

Nepříjemné symptomy spojené s přechodem nelze zcela vyléčit, avšak můžete tyto nejpříjemné příznaky potlačit, například oblíbeným Menoxinem.. Tímto procesem si musí projít každá žena. Příznaky však lze výrazně zmírnit dalšími přírodními prostředky, například s obsahem sojových isoflavonů, ploštičníku, červeného jetele a lékořice. Pozitivní účinky má také sibiřský ženšen.

Důležité informace k menopauze

Může vás zajímat

Vše o zvětšení prsou, bez nákladné, plastické operace.

Chcete snížit příznaky menopauzy? Pomůže Menoxin

Pomáhám ženám s menopauzou

Vím vše o menopauze - Andrea Vaňková

Jmenuji se Andrea Vaňková a snažím se pomáhat ženám v období menopauzy, protože jsem si sama prošla tímto cyklem. pomáhat. Jelikož velice ráda píši a tvořím, požádala jsem svého nevlastního synovce, zda by mi vytvořil magazín, kde bych mohla pomáhat ženám s jejich problémy. Netrvalo to dlouho a já měla vlastní webové stránky. Vše dělám ve volném čase, protože žiji běžný život a aby návody s tipy měly nějakou publikovatelnou frekvenci, požádala jsem o pomoc mé dvě dlouholeté kamarádky.

Veškeré tipy a rady, které najdete v našem magazínu, jsou skutečně funkční a sami na sobě jsme je otestovali, proto věřím, že pomůžeme mnoha ženám s jejich obtížemi a vysvětlíme vše, co se pod pojmem menopauza neboli klimakterium skrývá. Především doporučuji všem ženám, aby jejich menopauza neovlivnila jejich psychiku a uvědomily si, že jde o běžný životní cyklus, kdy žena přechází do jakési hlubší moudrosti.