Klimakterium a zdravý životní styl: 7 tipů, jak chránit zdraví při menopauze

Ztráta menstruace po 40. roku s sebou přináší náročné období, které má celkový vliv na ženský organismus. S příchodem menopauzy se u žen procentuálně zvyšuje výskyt mnoha nemocí.

Proto je víc než kdy jindy nutné, aby se žena začala starat více o svoji imunitu. Jak na pevné zdraví v menopauze? Prozradíme vám 7 jednoduchých tipů, jak podpořit zdraví během přechodu u ženy.

7 účinných tipů jak chránit zdraví při menopauze

Zdraví je nejcennější věc, kterou máte. Proto byste si ho měla náležitě vážit a hýčkat ho každý den. S přibývajícími roky je křehčí a křehčí. Je tedy důležité mu věnovat velkou pozornost a nezanedbávat ho.

Věděli jste, že menopauza může poměrně dost rozkolísat i velmi pevné zdraví? Dobrou zprávou je, že se tomu dá účinně předejít. Přinášíme vám 7 jednoduchých tipů, jak chránit zdraví při menopauze.

  1. Zajděte si na mamograf

Není tajemstvím, že včasná a důsledná prevence zachránila nejeden život. Prohlídka totiž může odhalit problém už v raném stádiu a tím pádem daleko více zvýšit možnost bezproblémového vyléčení.

Jaké preventivní vyšetření naplánovat, když cítíte, že se blíží menopauza? Určitě mamograf. Jeho velkou výhodou je, že ženy od 45 let mají nárok (jednou za 2 roky) toto vyšetření absolvovat zcela zdarma. Karcinom prsu stále patří mezi nejčastější nádorové onemocnění u žen, proto je prevence velmi důležitá.

Připadá vám, že váš partner není ve své kůži? Možná je v přechodu. Poradíme vám 6 tipů, jak poznat muže v andropauze.

  1. Přestaňte kouřit a omezte alkohol

S kouřením a alkoholem se pojí nespočetně mnoho nemocí. Buď je přímo způsobují, nebo mohou mít fatální vliv na průběh nemoci. Kouření a nadměrná konzumace alkoholu ovlivňuje rovnováhu organismu.

Věděli jste, že kouření zvyšuje riziko smrtelného onemocnění u žen až 3x? Nebo to, že kouření způsobuje nevzhledné vrásky, žluté zuby a má negativní vliv na kvalitu vašich vlasů? Pokud jste ještě nepřestala, přechod u ženy je tím nejvhodnějším obdobím, kdy vyhodit krabičku s cigaretami a nikdy se k ní už nevrátit.

  1. Pohyb jako prevence pro pohodové klimakterium

Při menopauze ženské hormony utlumují svoji činnost. A tak se mnoho žen může cítit velmi unaveně a doslova se jim nic nechce dělat. Odpočinek je důležitý, ale nesmí trvat věčnost, jinak má fatální vliv na zdraví.

Není totiž tajemstvím, že ženy po menopauze mají vyšší riziko vzniku osteoporózy. Pravidelný pohyb je jednou z nejlepších prevencí proti nemoci pohybového aparátu. Každodenní procházka v přírodě dokáže velmi efektivně podpořit vaši imunitu a přispívá k dobré vitalitě vašich kostí.

  1. Nezanedbávejte psychické zdraví v menopauze

Doby, kdy psychologická terapie byla tabu jsou dávno pryč. Některé dámy jsou velmi citlivé a přechod u ženy je nelehkým obdobím. Proto pokud cítíte na sobě tlak a nepříjemné psychické stavy, vyhledejte pomoc co nejdříve.

Není se za co stydět. Každý má nějaký problém, s kterým se musí během života vypořádat. Někdy stačí jen vypnout, dát si horkou vanu nebo se nechat hýčkat. Kdy jste naposledy byla na masáži, nebo kosmetice? Udělejte si den sama pro sebe a nechte se rozmazlovat.

Toužíte po dlouhých a dokonalých vlasech? Prozradíme vám, jak na rychlejší růst vlasů. Budete překvapeni, jaké tipy a triky fungují.

  1. Vitamíny jsou základem dobré imunity

Umět si naplánovat jídelníček, který pokrývá veškeré nutriční požadavky může být docela fuška. Menopauza je specifická v tom, že váš organismus prochází změnami a potřebuje více než kdy jindy pouze kvalitní stravu s dostatkem vitamínů a minerálů.

Proto by měl být váš stravovací plán sestaven jen z plnohodnotných a zdraví prospěšných potravin. Pokud si nejste jistá, zda přijímáte dostatek vitamínů a minerálů, zvolte některý multivitamínový doplněk, který obsahuje celé spektrum prospěšných látek pro váš organismus.

Multivitamíny - Nexgen® PRO

Nexgen Pro

Multivitamin, který obsahuje optimální množství vitamínů a minerálů v jejich nejlépe vstřebatelné formě. Je velmi oblíbený u sportovců, protože dodává do těla důležité živiny.

Hlavní složku tvoří hořčík, vitamín K2, D3 a celé kompletní spektrum vitamínu B. Příjemným faktem je, že v každé denní dávce Nexgenu Pro najdete stejné množství probiotik, jako v jednom jogurtu. Komplexní multivitamín, který musíte vyzkoušet.

[/fusion_separator]

Multi40 - unikátní multivitamín

Multi 40

Jak název napovídá, jedná se o multivitamin, který obsahuje 40 aktivních látek prospěšných pro váš organismus. Díky velkému množství vitamínů, minerálů, výtažků z bylin a dalších extraktů, se bezpochyby jedná o jeden z nejkomplexnějších multivitamínů.

Můžete ho pořídit ve variantě pro ženy, nebo pro muže. Vyrábí se z certifikovaných surovin a to přímo v České republice.

[/fusion_separator]

GS Extra Strong Multivitamin

GS extra strong

Pořádná nálož vitamínů. Kromě širokého spektra vitamínů a minerálů obsahuje extra dávku vitamínu C, který je důležitý pro správnou funkci imunitního systému.

Jeho vyvážené složení pomáhá proti únavě a podporuje správnou činnost nervové soustavy. Navíc obsažená echinacea blahodárně působí na organismus při zvýšení fyzické a psychické námaze. Dejte sbohem slabé imunitě.

[/fusion_separator]

  1. Provozujte bezpečný sex

Přechod u žen s sebou přináší nepravidelnou menstruaci. Jeden měsíc se dostaví včas a pak třeba 2 měsíce nic. Proto některé ženy přestanou řešit antikoncepci a vykašlou se na chráněný sex.

Myslí si, že když přišla menopauza, tak už nemohou otěhotnět. Opak je však pravdou. Pokud se u ženy stále vyskytuje menstruace, i když nepravidelná, je zde stále pravděpodobnost, že může být těhotná. Proto než se klimakterium ustálí, nepodceňujte ochranu a využívejte některou formu antikoncepce.

Nedostatek estrogenu je pro vaše i mé tělo velkým problémem, proto jsem hledala účinný doplněk stravy, na doplnění estrogenu. Narazila jsem po několika produktech na FEMINUS, který zvýšil estrogen přírodní cestou.

  1. Navštivte dermatologa

Přibývající roky většinou vidíme na první pohled na naší kůži. Ztrácí elasticitu, objevují se pigmentové skvrny a vrásky tam, kde dřív nebyly. Klimakterium přináší změny nejen uvnitř organismu, ale také navenek.

Některé partie těla nejsou tak pevné, jako před pár lety. Výhodou je, že kontrola stavu vaší kůže a její případné změny se dají pozorovat okem. Základní prevencí kůže je ochrana před UV zářením. Pokud se vám něco na vaší kůži nezdá, není nic jednoduššího, než se objednat k vašemu dermatologovi.

Pevné zdraví v menopauze není jen sen

Klimakterium a zdravý životní styl by měli jít ruku v ruce. Menopauza je správným okamžikem k vybudování nových návyků. Začněte intenzivně podporovat a upevňovat vaše zdraví. Objednejte se na preventivní prohlídky a poté zapracujte na pravidelné fyzické aktivitě a vyváženém jídelníčku.

Bezproblémová menopauza a zdravá strava spolu velmi úzce souvisí. Uvidíte, že po pár měsících dodržování aktivního pohybu a zařazení čerstvého ovoce a zeleniny do jídelníčku, budete jako znovuzrozená.