Ukážeme vám tajemství, jak na rychlejší růst vlasů

Vlasy jsou bezesporu něco, co nás doplňuje, vyzařuje naši osobnost a zároveň jsou vlasy a jejich účesy módním trendem. Každá žena totiž ví, že pokud správně zvolí svůj účes, dokonale tím podtrhne svou image.

Bohužel ale ne každá žena má dokonale krásné a husté vlasy, jako z reklamy. Statistiky ukazují, že se svými vlasy je spokojeno okolo 73 % žen, což sice není málo, ale existuje skoro třetina žen nespokojených. Proto vám poradíme, jak efektivně podpořit růst vlasů.

Spolu s přibývajícím věkem se objevují nejen problémy s vypadáváním vlasů, ale také s menopauzou. Podívejte se na 4 způsoby, jak se připravit na přicházející menopauzu.

Může za krásné a dokonalé vlasy jen genetika?

Přestože je jasné, že růst vlasů a jejich vzhled nebo hustota závisí na mnoha faktorech, stále se objevují otázky, jak moc souvisí s genetikou. Patříte i vy mezi ženy, které si řeknou „tak krásné vlasy určitě zdědila“?

Co byste ale řekli tomu, že to nemusí být pravda? Růst vlasů je samozřejmě dán také geneticky, ale pomocí správné péče a šamponu na růst vlasů, můžete příznivě ovlivnit jejich vzhled. Jaké jsou ale tipy pro rychlejší růst vlasů?

Nechte babské rady na růst vlasů stranou. Co určitě pomůže, je účinná detoxikace pomocí superpotraviny Blendea Supergreens. Získáte zdravé tělo i krásné vlasy.

5 jedinečných tipů na podporu růstu vlasů

Máte někdy pocit, že vám vlasy téměř vůbec nepovyrostly? Takový pocit má čas od času snad každá žena. Můžete být ale v klidu, běžně vlasy vyrostou každý den přibližně o 0,2 mm až 0,45 mm. Záleží to na mnoha faktorech i genetice.

Velkou roli ale hraje právě správná péče o vlasy, která stimuluje rychlejší růst vlasů. Samozřejmě pak i správný šampon. Právě taková kombinace může výrazně urychlit růst vlasů, a to až o 0,6 mm.

1. Pravidelně si nechte zastřihnout konečky

Možná jste se někde dočetly, že pravidelné zastřihování konečků nemá vliv na růst vlasů a jedná se o mýtus. Ale není to až tak pravda. Během pravidelného zastřihování konečků dochází také k odstranění roztřepených a polámaných konců vlasů.

Právě ty totiž zpomalují růst vlasů. Navíc vlasy se zastřiženými konečky vypadají o mnoho lépe, živěji a zdravěji. Už jen proto byste měla na pravidelné zastřihávání konečků dbát, pokud chcete krásný účes.

Vyzkoušejte osvědčený produkt Renovix, který pomohl již mnoha ženám a hlavně nám i našim čtenářkám s delšími, krásnějšími a objemnějšími vlasy.

2. Omezte gely, tužidla, laky a další přípravky na vlasy během dne

Jakékoli tužidla, laky, gely a další prostředky zbytečně zatěžují vlasy a zpomalují jejich růst. Je dobré omezit každodenní styling vlasů. Stejně jako jejich foukání, kulmování, žehlení a podobně. Vlasy potom sice vypadají lépe, objemněji a krásněji, ale jen na pohled. Ve skutečnosti veškeré tyto zásahy vlasy naopak oslabují.

3. Naučte se správně mýt si vlasy

Vlasy si myjeme pravidelně, dělá to každý. Možná si říkáte, že to přece není žádná věda, ale opak je pravdou. Ze všeho nejdříve byste si měly najít takový šampon, který přirozeně podporuje růst vlasů. Šampon volte takový, který má pro vaše vlasy šetrné složení, a to bez parabenů, SLS a dalších chemických látek, které vlasy zbytečně dráždí.

Samozřejmě nezapomínejte také na kondicionér, ten vlasy vyživuje a dodává jim tak prospěšné látky, což nakonec i přispívá k rychlejšímu růstu vlasů. U dlouhých vlasů je vhodné ho nanášet jen do délek, abyste se vyhnuly mastnému vzhledu vlasů.

Nestresujte se nebo se mu alespoň, co nejvíce vyhýbejte

4. Zbytečně se nestresujte

Stres není prospěšný v žádném ohledu. Přestože se na nás v dnešní velmi hektické době valí stres takřka ze všech stran, nesmíte mu podlehnout. Nadměrná hladina stresu totiž může výrazně ovlivnit nejen vaše psychické zdraví, ale také fyzické.

Právě to se do velké míry podepisuje také na stavu vašich vlasů, na jejich kvalitě, na jejich zdraví a kráse. Rada zní jasně, pokud chcete mít krásné vlasy a podpořit jejich rychlejší růst, nestresujte se.

5. Někdy mohou pomoci babské rady na růst vlasů

Přestože byste měly brát babské rady spíš s rezervou, někdy mohou opravdu pomoct. Co říkají moudra našich předků? Dříve se vlastnoručně vyráběly různé masky a zábaly na vlasy, stejně jako přírodní šampony. Doporučovala se domácí maska z vajíček, olivového oleje, odvary z kopřivy a další. Tohle všechno mělo dodat vlasům vitalitu, lesk a zdraví.

Vitamíny a minerály na podporu růstu vlasů

Věděli jste, že růst vlasů je komplexní záležitost? Je důležité také to, jak se stravujete. Jídlo je důležité pro mnoho procesů v našem těle a růst vlasů není výjimkou. Je to pochopitelné, protože přijímané živiny jsou pro vlasy důležité.

Nedostatek minerálů nebo vitamínů se projevuje například také u nehtů, které jsou křehké a lámou se, podobné je to u vlasů. Nejdůležitější je železo, zinek a dále vitamíny B a C. Dbejte také na pitný režim.

Podívejte se, jak se stravovat zdravě a chytře. Dozvíte se, jak jíst, aby vašemu tělu nic nechybělo. Změna stravy je prvním důležitým krokem k vaší kráse.

Rychlejší růst vlasů: pomůže vám doplněk stravy Renovix

Rychlejší růst vlasů: RenovixSuplementy, tedy různé doplňky stravy, jsou vhodnou volbou, pokud chcete docílit podpory růstu vlasů. Avšak si dejte pozor na placebo produkty, kterých je na internetu velké množství. Nemusíte se ani orientovat ve vitamínech a produktech, protože například doplněk stravy Renovix už obsahuje vše, co budete pro pevné a krásné vlasy potřebovat.

Renovix je výborný, pokud chcete dosáhnout rychlejšího růstu vlasů. Aby podpořil růst vlasů, obsahuje široké spektrum vitamínů a minerálů, tedy pouze přírodních látek. Jaké jsou další přednosti tohoto přípravku na růst vlasů?

  • Má vyvážené čistě přírodní složení bez zbytečných náhražek, plnících látek a podobně.
  • Složení je vyladěno odborníky, aby co nejlépe podporovalo rychlejší růst vlasů.
  • Ochraňuje buňky před oxidativním stresem, působí jako prevence.
  • Vyživuje vlasy až ke kořínkům a působí až ke konečkům vlasů.
  • Zajišťuje mineralizaci vlasů a poskytuje jim dostatek živin pro jejich růst.
  • Je vyroben vprémiové kvalitě.

Snily jste někdy nad tím, jaké by to bylo, mít větší prsa? Nemusíte nutně na plastickou operaci, pomůže vám unikátní doplněk stravy BreastExtra na zvětšení prsou.

Časté dotazy aneb co jste možná nevěděli o růstu vlasů

Spím s mokrou hlavou po umytí vlasů, poškozuje to vlasy?

Ano, bohužel. Jestliže si lehnete do postele a jdete spát s mokrou hlavou, může dojít k poškození vlasů. Pamatujte, že mokré vlasy jsou křehké a snadno se tak polámou, a to zejména pokud nespíte v jedné poloze a často se přetáčíte. Mokré vlasy jsou velmi náchylné a dojde k jejich polámání. Raději si tak vlasy ještě před spaním vyfoukejte a vysušte – je to šetrnější, než spát s mokrými vlasy.

Pomůže mi podpořit růst vlasů jejich pravidelná masáž?

Ano, správně provedená masáž hlavy je stimulantem pro růst vlasů. Stačí pár minut masírovat pokožku hlavy. Masírujte ji jemně, nepoužívejte nehty, protože by mohlo dojít k poškození vlasových váčků a kořínků. Použijte bříška prstů a hladce pokožku hlavy masírujte. Taková masáž blahodárně podporuje rychlejší růst vlasů, ale také působí proti stresu a celkově velmi uklidňuje. Je skutečně příjemná.

Pomůže mi často si česat vlasy?

Nikoli, bohužel je to jen mýtus. Vlasy byste si měly česat spíše střídmě. Dobré je česat vlasy kartáčem, který má větší mezery. Vlasy češte opatrně a pomalu, aby nedošlo k jejich poškození, opatrně je rozčesávejte spíše po malých dílech. Dbejte na to, abyste vlasy zbytečně nevytrhávaly a nelámaly.

Jaký je ideální šampon na růst vlasů?

Zaměřte se na takové šampony, které jsou čistě přírodní, nebo obsahují jen minimum chemických látek. Dále se zaměřte na pečující složky. My doporučujeme vzhledem ke složení šampon na růst vlasů Renovix. Jeho hlavní výhodou totiž je, že zároveň zabraňuje genetickému vypadávání vlasů. Také rozpouští nečistoty na pokožce hlavy, které často mohou zabraňovat růstu vlasů. Renovix je prověřený zdravotnický doplněk.

Není všechno hned, chce to čas

Nezapomínejte na to, že růst vlasů je dlouhodobá záležitost a rozhodně neuvidíte změny hned. Přestože budete dodržovat všechny rady, jako je ideální a vyvážený jídelníček, správný šampon na růst vlasů Renovix, budete udržovat zdravý životní styl a masírovat pokožku hlavy, pořád budete muset chvíli počkat, než budete mít dokonalé vlasy. Důležité je ale vydržet. Výsledek je individuální a u každé ženy trvá různě dlouho, než se změny projeví.

Abyste dosáhly lepšího růstu vlasů, je důležitý také kvalitní a dlouhý spánek. Ovšem dnes jsou velmi časté právě poruchy spánku. Podívejte se, jak se účinně zbavit poruch spánku.