Hubnutí v menopauze není žádná věda, je to snadné

Mnoho žen má mylnou představu, že po menopauze už budu jenom přibírat kila. Realita je ovšem úplně jiná. Hubnutí v menopauze může být poměrně snadné, stačí se jen držet několik užitečných tipů.

Samozřejmě, že už to nebude jako za mlada, kdy můžete sníst cokoli a spálíte to velmi rychle. Na druhou stranu ale nemusíte tloustnout.

Jíst musíte především chytře

Hodně záleží na tom, jaké máte stravovací návyky. Jestliže už teď máte problém udržet si štíhlou nebo alespoň normální postavu, měli byste to rychle změnit.

Pokud ale vstupujete do menopauzy s normálními stravovacími návyky, půjde to s hubnutím v menopauze o mnoho lépe. Pokud se ptáte, co na hubnutí v menopauze, musí to být především plnohodnotné jídlo.

Co na hubnutí v menopauze

Abyste mohly v menopauze skutečně efektivně hubnout, musíte jíst vyvážené jídlo a vyhnout se zbytečnostem. Například hranolky vám příliš vitamínů nebo minerálů a jiných prospěšných látek nepřinesou.

Budete se po nich cítit těžce. Je to jídlo, které byste si nemohly odpustit? Samozřejmě, že není. Naopak doporučujeme zvýšit podíl listové a jiné zeleniny.

 • Ke každému jídlu si nezapomeňte nachystat zeleninu
 • Bílkoviny jsou prospěšné, a to rostlinné nebo i živočišné
 • Alespoň 2krát týdně si dopřejte rybu
 • Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem vlákniny, pomohou vám trávit
 • Pokud si dopřejete mléčné výrobky, jsou nízkotučné lepší volbou

Prozradíme vám, jak efektivně porazit břišní tuk v menopauze. Prohlédněte si těchto 9 tipů.

Jaké přírodní produkty na hubnutí v menopauze vybrat?

Přírodní produkty na hubnutí v menopauze

Pomoct vám na hubnutí v menopauze mohou doplňky stravy. Doporučujeme zaměřit se především na přírodní produkty, protože jsou šetrnější k vašemu organismu.

Naštěstí je jich hned několik. Přípravky na hubnutí v menopauze vám výrazně pomohou při hubnutí a celý proces urychlí, ale vše za vás nezvládnou. Navíc vás zasytí a nebudete tak pociťovat hlad. Všechny produkty jsme si vyzkoušely a například Ketomix, některé z nás stále užívají, protože je chutná a velmi rychlá na přípravu.

Rozhodně se nespoléhejte pouze na přípravky k hubnutí, ale zapojte do procesu více aktivity a kvalitnější životosprávu. Pár dalších tipů na hubnutí v menopauze se dozvíte dále v článku.

Víte, kdy se žena dostává do menopauzy? Většinou je to okolo 50. roku života. Podívejte se, jaké příznaky menopauzu doprovází.

KetoMix: účinná ketonová dieta

KetoMix je skvělým tipem, jak zhubnout. Jedná se o účinnou ketonovou dietu, která je založená na nízkém příjmu sacharidů. KetoMix jídla jsou postavena tak, aby vám dodaly vyvážený poměr živin, a přitom po nich nebudete přibírat. Jedná se o celý hubnoucí program, se kterým se vám podaří zhubnout také v menopauze.

KetoDiet

Další prověřený hubnoucí program postavený na nízkosacharidové (ketonové) dietě. Snížením příjmů sacharidů nedochází k nadměrnému ukládání tuků. Potraviny mají zvýšený podíl bílkovin a vyvážený poměr tuků. Právě díky tomu je složité po nich přibrat. Pomocí KetoDiet už dokázalo zhubnout mnoho žen.

ChiaShake

Díky ChiaShake nemusíte v menopauze hubnout tak, že budete hladovět a dřít se v posilovně. Opět se jedná o dietní jídla postavená na low carb dietě a ketonové dietě. Můžete tak výrazně zhubnout s tímto přírodním produktem na hubnutí, a přitom se vyhnout jojo efektu. Dietní program ChiaShake slibuje rychlé výsledky.

Proveďte těchto 7 jednoduchých změn ve stravování po 40 a výsledky se dostaví do jednoho měsíce

Blendea

Trochu jiný přístup má Blendea, která se zaměřuje na různé rostlinné přírodní směsi, které zasytí a podpoří spalování tuků. Dává do svých produktů to nejlepší z přírody pro zdraví a mysl. S Blendeou dokáže detoxikovat organismus snadno a poměrně rychle. Je třeba se zbavit neprospěšných látek v těle.

Bez přísad, bez cukru, bez alergenů a dalších aditiv. Skvělé přírodní produkty na hubnutí v menopauze. Vybírat si můžete z mnoha různých produktů a přípravků na hubnutí v menopauze.

Klimakterium a zdravý životní styl: 7 tipů, jak chránit zdraví při menopauze

Další funkční tipy: co pomáhá na hubnutí v menopauze

Nebojte se doplňků stravy určené pro menopauzu

Doplňky stravy na menopauzu mají v sobě potřebné látky, které se právě v přechodu u žen vytrácí. Přímo určené doplňky stravy na menopauzu, mohou být právě tím klíčovým ke snižování negativních příznaků, jako je zpomalený metabolismus, návaly horka, nechuť, rychlejší přibírání, atd…

TIP: Máme velmi dobré zkušenosti se třemi doplňky stravy (Menoxin, Menox 45 a Feminus), které jsme buď pravidelně užívaly nebo ještě je někdo v redakci užívá. Prohlédněte si naše recenze a zkušenosti. Doplňky stravy na menopauzu v 95% nestojí hodně peněz a rozhodně stojí za vyzkoušení. My s nimi mále velmi dobré zkušenosti.

U doplňků stravy se nemusíte obávat žádného rizika, pokud nemáte nějakou alergii na jednu z látek z vámi vybraného doplňku stravy. Pokud má produkt status doplňku stravy, nikoliv léku, je jej možné zakoupit bez lékařského přepisu, protože neobsahují zakázané látky, což důkladně sleduje Ministerstvo zemědělství a prochází laboratorními testy například v ALS Global.

Pijte dostatek vody

Dostatek vody je důležitou součástí každého hubnutí. Hydratovat organismus je důležité, aby se z těla mohly vyplavovat toxiny. Kromě toho voda obohacuje také buňky.

Velmi praktický je také fakt, že vás voda alespoň krátkodobě zasytí, takže nebudete mít takový hlad. Snížíte tak příjem kalorií a tělo si postupně zvykne jíst méně.

Zůstaňte i ve stáří aktivní

Sport je důležitou součástí hubnutí. Nemusíte se dřít denně v posilovně, ale pokud chcete hubnout v menopauze, měly byste se hýbat.

Doporučujeme delší procházky, plavání, běhání, jógu, skupinové cvičení nebo třeba jízdu na kole. Ideálně alespoň 3x týdně na 40 minut. Uvidíte, jak potom půjde váha dolů.

Možná si někdo říká, ale já mám aktivity dost v práci. Bohužel, tělo je již několik let zvyklé na tuto aktivitu, proto nedochází k výraznému hubnutí. Tělo a spalovací proces si zvykne na stereotypní aktivity. Nebo se vám skutečně váha zredukovala z práce? Máte i pevnější postavu?

TIP: Víte, co se můžete naučit z menopauzy vaší matky?

Pozor na skryté kalorie

Některé potraviny mohou být kalorickou bombou, i když se tak vůbec netváří. Například slazené ochucené vody všichni známe, ale co třeba džusy?

Věděli jste, že právě nadměrným pitím džusů můžete výrazně přibrat? Snadno tak do sebe dostanete nemalé množství cukru. Skryté kalorie naleznete snadno. Stačí se podívat na složení, a podívat se, kolik produkt v sobě ukrývá sacharidů a kolik z toho je cukrů a porovnejte to s něčím, o čem víte, že je zdravější a ne tolik kalorické.

Dopřejte si dostatek spánku

Hubnutí v menopauze by nešlo bez pořádného spánku. Nikam nespěchejte a dopřejte si klidný a dlouhý spánek. Tělo si řekne, kolik spánku bude potřebovat. Právě omezování spánku je prokázaným rizikovým faktorem nadváhy.

Sedm až osm hodin, je doporučená délka kvalitního spánku. Pokud špatně spíte, zřejmě máte přes den málo aktivity, špatně se stravuje, nechodíte v pravidelnou dobu spát nebo máte nevyhovující postel či matraci.

Chcete se vyhnout přibírání v menopauze? Zaměřte se na kvalitní a dostatečně dlouhý spánek

nejčastější dotazy k hubnutí v menopauze

Časté otázky k hubnutí v menopauze

Opravdu mohu zhubnout, i když je mi přes 50?

Ano, zhubnout můžete, i když je vám už přes 50 a jste v menopauze. Nicméně o to je důležitější dodržovat jasná pravidla, abyste zbytečně nepřibírala na váze. Doporučujeme se vyhnout sladkým jídlům.

Sladký dezert je sice dobrý, ale rozhodně se nedá považovat za plnohodnotné jídlo. Každopádně pokud máte dobré stravovací návyky, nebude pro vás hubnutí v menopauze až takový problém

Jak odhalit menopauzu, existuje nějaký test?

Test na menopauzu existuje, ale ne vždy je průkazný. Koupit si ho můžete například na internetu nebo v lékárně. Nicméně testy nemají velkou citlivost, takže mají často problém odhalit brzkou menopauzu. Rozhodně pak neumí domácí testy určit, kdy můžete menopauzu přibližně očekávat.

Víte, že pouze malý počet žen pociťuje symptomy menopauzy už deset let před vypuknutí menopauzy? 1 z 10 žen pociťuje symptomy menopauzy po dobu 12 let po poslední menstruaci.

Co na hubnutí v menopauze?

Na hubnutí v menopauze musíte jít trochu jinak, než jste byly zvyklé. Tělo se nachází v přechodu a hodně se toho mění. Doporučujeme si pečlivě přečíst naše výše uvedené tipy, které jsme si samy v období přechodu sami vyzkoušely a také nám pomohly se většinou připravit na plavkovou sezónu. Ve zkratce, co na hubnutí v menopauze?

 • Nenechte se přemoc emocemi špatné nálady. Není potřeba rezignovat, vše se spraví, ale dokopejte se k aktivitám
 • Z výše uvedeným tipy se spojuje, vyvarování se stresům
 • Buďte aktivní. Stačí 10 km chůze, jóga, plavání, běh, atd.. Každá žena si musí najít to své. Nestačí mít náročnou práci, protože na takovou aktivitu je již roky tělo zvyklé a k hubnutí v menopauze to rozhodně nevede.
 • Kvalitní spánek je skutečně nezbytný!
 • Kvalitní a zdravá je zřejmě to nejhlavnější. Bohužel v menopauze je přibíraní rychlejší, proto si dávejte pozor, jaké potraviny konzumujete a kdy. Nezapomínejte také jíst co 3-4 hodiny a pravidelně pít, nejlépe čistou vodu.

Jak se zbavit nafouklého břicha v menopauze?

Pokud vás trápí nafouknuté břicho v menopauze, je více než vhodné přehodnotit své stravování a životní styl. Spousta potravin totiž nadýmání břicha v menopauze podporuje, také i nedostatek pohyb nijak nepřispívá. Nejčastější příčiny nadýmání v menopauze jsou: rychle jíme, mluvíme u jídla, kouření cigaret, i také žvýkání žvýkačky. Zkuste tyto potřeby odstranit či omezit.

Pokud však nadýmání břicha neustává, je zapotřebí nasadit dietu a nejlépe vysledovat, které potraviny jsou pro vás nevhodné. Níže uvedené potraviny jsou většinou dobře snášeny.

 • maso, drůbež a ryby
 • vejce
 • zelenina jako hlávkový salát, rajčata, cuketa
 • ovoce jako hrozny, bobulovité ovoce, třešně, avokádo
 • olivy
 • rýže
 • jogurt, kefír, podmáslí

Kdy mám navštívit lékaře?

Pokud máte podezření, že procházíte menopauzou, je určitě namístě navštívit lékaře a nechat se raději vyšetřit. Některé příznaky menopauzy jsou shodné s jiným onemocněním. Lékař vám navíc doporučí, jak snížit mnohdy nepříjemné příznaky menopauzy. Rozhodně byste tedy neměli návštěvu lékaře vynechat.