Na co si dát pozor u menstruace v menopauze?

Menstruace je přirozená součást života každé ženy. Trvá od puberty až do období menopauzy, které také přichází přirozeně. Jako menopauza se označuje stav, kdy žena nemenstruuje.

Jedná se o přirozené období, které je pro velkou část žen strašákem, avšak zbytečně. Podívejte se, proč se menstruace v menopauze objevu a jak si případně pomoci.

Menstruace v přechodu

Menstruace se u žen v přechodu většinou vyskytuje v omezenější míře. Jako menopauza, odborně také klimakterium, nazýváme období přibližně rok od poslední menstruace.

Právě v takovém případě můžeme říct, že se žena vyskytuje v přechodu. Právě lidově ženy menopauzu velmi často jako přechod nazývají. Co tedy dělat, když se menstruace v menopauze objeví?

Menstruace v menopauze: účinné je tlumit příznaky

Pokud se u vás objeví v menopauze menstruace, je určitě dobré být na pozoru. Normálně by se menstruace v menopauze vyskytovat neměla, ale čas od času se to stát může.

Někdy může být dokonce menstruace v přechodu ještě bolestivější než normálně. Právě proto je účinné tlumit akutní příznaky, a to pomocí doplňků stravy, případně jinak, jak jste byla zvyklá. Příznaky menopauzy jsou často individuální a každá žena má obtíže různé, stejně tak různě intenzivní.

Přečtěte si, jaké příznaky v menopauze můžete čekat. Prozradíme vám dokonce, jak se jim bránit a tlumit jejich intenzitu.

  • Spolu s přicházející menopauzou se objevují také poruchy menstruačního cyklu. Menstruace začne být nepravidelná a trvá různě dlouhou dobu.
  • Objevují se také návaly horka a s tím spojené nadměrné pocení, a to převážně v noci, ojediněle i přes den.
  • Změny krevního tlaku jsou dalším projevem menopauzy. To může být spojeno s malátností nebo bolestmi hlavy.
  • Úzkost a podrážděnost, právě tyto příznaky se pojí spolu s měnící se hladinou hormonů.
  • Někdy se mohou objevit dokonce deprese, a to také vlivem hormonálních změn.
  • Spolu s menopauzou vzrůstá také riziko osteoporózy. Proto byste na tento úbytek kostní hmoty měly při menopauze myslet a poradit se například s lékařem, jak mu předejít.

Silná menstruace v menopauze: co dělat?

Je menstruace v přechodu normální?

Menstruace v přechodu je normální, objevuje se běžně. Pokud nastane, měly byste se zachovat stejně, jako dřív během menstruace. Důležité ale je nejdřív vyloučit, zda nejde o poranění, například při sexu.

Menstruace v přechodu může někdy znamenat zdravotní komplikace, proto je vhodné navštívit lékaře, pokud máte podezření a nechat se případně vyšetřit. Samozřejmě také záleží na tom, jaká menstruace se objeví.

Slabá menstruace v přechodu

Slabá menstruace se často objevuje v závěrečné fázi menopauzy. Jakmile je menopauza u konce, měla by menstruace vymizet úplně. Někdy se slabá menstruace objevuje také u mladších žen, které menopauzou neprochází – tam je to často důsledek antikoncepce.

Silná menstruace v přechodu

Zejména během menopauzy, především na jejím počátku, se může objevit silná menstruace. Pokud trvá silná menstruace v přechodu dlouho, případně je nesnesitelně silná, pak je vhodné ji konzultovat s lékařem.

Častá menstruace v přechodu

Častá menstruace není dobrá normálně, ani v přechodu. Pokud se objevila ojediněle, není potřeba dělat předběžné závěry. Nicméně pokud máte častou menstruaci pravidelně, je dobré se poradit s lékařem. Většinou to může souviset s hladinou hormonů.

Špinění v přechodu

Špinění se může vyskytnout. Většinou je to dozvuk menstruace. Může se objevit ke konci menstruace, ale také kdykoli během ní.

Jak odhalit menopauzu? Vyzkoušejte test na menopauzu, může odhalit menopauzu z pohodlí domova.

Jaké doplňky stravy pomohou během menstruace v přechodu?

Existuje mnoho doplňků stravy, které vám pomohou zvládnout silnou nebo bolestivou menstruaci. Stejně tak vám pomohou zvládnout menopauzu a její příznaky, které nejsou komfortní a často umí ženy doslova vyřadit ze života.

Doporučujeme zejména volně prodejné a zcela přírodní doplňky stravy, na které se můžete spolehnout, viz například níže uvedené. S níže uvedenými přípravky máme bohaté a pozitivní zkušenosti.

Menoxin

Menoxin na snížení příznaků menopauzyMenoxin je nejúčinnější doplněk stravy na příznaky menopauzy, jak ukázaly naše recenze. Menoxin je volně dostupný a podle žen, které ho vyzkoušeli, můžete pociťovat jeho příznaky už během prvního týdne užívání.

Menoxin účinkuje tak, že potlačuje negativní příznaky menopauzy a pomáhá vám díky tomu žít normální život.

[/fusion_separator]

Menox 45

Menox 45 pomocník při menopauzeDalší účinný doplněk stravy, který zmírňuje příznaky menopauzy. Menox 45 je opět dostupný bez lékařského předpisu.

Napomáhá po fyzické stránce, ale také psychické, kdy snižuje výkyvy nálad nebo dokonce deprese. Ženy se po užívání Menoxu 45 cítí vitálněji.

[/fusion_separator]

Proerecta Women

Proerecta Women pro ženyProerecta Women je přírodní doplněk stravy pro ženy, který pomáhá při PMS, snižuje projevy menstruace a tlumí příznaky menopauzy.

Zároveň snižuje únavu a vyčerpání. Proerecta Women je dostupná bez lékařského předpisu.

[/fusion_separator]

Co vás nejvíce o menstruaci v přechodu zajímá?

Je čas navštívit lékaře, když mám menstruaci v přechodu?

Není to nutné, pokud nepociťujete různé nepravidelnosti v menstruaci, případně nemáte příliš silnou nebo častou menstruaci. Obecně ale platí, že byste měli s příchodem do menopauzy navštívit lékaře, protože jedině ten může s jistotou menopauzu diagnostikovat.

Opravdu volně prodejné doplňky stravy zabírají?

Ano, ukazují to recenze mnoha žen, které tyto volně prodejné doplňky stravy proti příznakům menopauzy užívají a doporučují dále. Doplňky stravy tlumí příznaky menopauzy a napomáhají ji lépe zvládnout. Můžete je využít jako podpůrný doplněk stravy nebo případně jako prevenci s nastupující menopauzou.

Jak jinak mohu tlumit příznaky menopauzy?

Určitě stojí za to vyzkoušet různé čaje nebo bylinky. Vyzkoušejte například 3 nejúčinnější bylinné čaje na zmírnění menopauzy. Pomůže například také změna životního stylu. Zvláště, pokud máte kila navíc, tak jsou příznaky menopauzy mnohem intenzivnější.

Menstruace v menopauze není žádná věda

Rozhodně se není proč strachovat. Menstruaci v menopauze zvládnete stejně elegantně, jako menstruaci předchozí roky. Pokud se u vás objeví nějaké obtíže, je určitě vhodné navštívit lékaře a poradit se s ním, nechat se vyšetřit. Pomohou vám také účinné doplňky stravy, které jsou dobré také jako prevence.