Tipy na detoxikaci těla, která vás ochrání před menopauzou

Menopauza se během života dotkne každé ženy. Toto velmi nelehké období přechodu se odborně nazývá klimakterium a je vymezeno dobou, kdy končí plodnost ženy. Přestože tato skutečnost už úplně neplatí, protože jsou prokázány případy, kdy se podařilo uměle oplodnit i ženu po přechodu. Důležité je vědět, že menopauza nastupuje u každé ženy individuálně, ale ve většině případů se projeví do 50. roku života.

Období přechodu je dlouhotrvající, začínat může už 7 let před poslední menstruací. Nejlépe přicházející menopauzu odhalí gynekolog, proto byste neměly s jeho návštěvou otálet.

Možná jste netušily, že problémy v období klimakteria můžete výrazným způsobem zmírnit. Dobrá je v tomto případě prevence – ostatně jako při každých zdravotních komplikacích. Pokud před přechodem dbáte na správnou stravu a věnujete se skutečně prevenci, můžete své tělo na menopauzu tak dokonale připravit, že přechod ani nepoznáte – řečeno s trochou nadsázky.

Nicméně lékaři opravdu potvrzují, že prevencí lze zmírnit příznaky o více než polovinu a to zejména díky výkonným doplňků stravy, jako je například MENOXIN.

Proč se detoxikovat: Menopauza a její příznaky

Příznaky menopauzy se běžně objevují už před samotným přechodem, a to právě o několik let dříve. Proto je velmi vhodné začít s prevencí co nejdříve. Jednou z velmi oblíbených možností prevence, která se však kladně projeví v celkovém zdraví, je detoxikace organismu. Nejen, že díky ní zlepšíte svůj zdravotní stav, zhubnete a zvýšíte svou vitalitu, tak také velmi omezíte nepříjemné příznaky v průběhu přechodu.

Příznaky menopauzy se objevují individuálně, jen málokterá žena během svého přechodu prožije všechny. Bohužel nejde nijak určit, které se budou týkat zrovna vás.

Mezi nejčastější příznaky menopauzy patří návaly horka. Právě s těmi se během klimakteria setká naprostá většina žen. Projevují se hlavně v horní polovině těla. Návaly jsou nepříjemné i přes den, ale opravdu problematické bývají v noci, kdy zabraňují spánku. K tomu se během noci přidává i nadměrné pocení. Velmi nepříjemná je také bolest hlavy, kloubů či psychické obtíže, ty mnohdy končí depresí.

 • návaly horka a nadměrné pocení
 • bolest hlavy, závratě
 • bušení srdce a změna srdečního rytmu
 • psychické obtíže až deprese a úzkostné stavy
 • únava a ztráta vitality, poruchy soustředění
 • potíže sexuálního charakteru, ztráta libida

Detoxikace organismu v menopauze je důležitá

Právě v menopauze, před ní, ale i po ní je detoxikace těla důležitá. Vůbec nejdůležitějším obdobím, kdy byste k detoxikaci měly přistoupit, je před samotným přechodem. Detoxikace organismu je zkrátka očista těla, prastará léčebná technika, kterou doteď některá učení stále využívají a nedají na ni dopustit.

Ostatně účinky detoxikace potvrzují samotní lékaři. Detoxikace v těle probíhá i bez našeho zásahu, ale naší snahou bude tuto očistu podpořit a urychlit. K tomu nám pomůže několik jedinečných tipů.

 1. zvyšte příjem vlákniny a probiotik, tedy přírodních detoxikačních prostředků
 2. omezte škodlivé jídlo i pití, například alkohol či sladké limonády a kofein
 3. rozhodně omezte či nejlépe úplně přestaňte kouřit, potom nemá detoxikace žádný smysl
 4. nejlépe při detoxikaci vynechte i cukr, bílou mouku a částečně i maso – způsobují překyselení v tlustém střevě, což je ideální prostředí pro nežádoucí bakterie a plísně
 5. rozhodně nezapomínejte na pitný režim, ten by měl být vydatný, během dne vypijte alespoň 2 až 3 litry vody, nejlépe obyčejné s citronem a případně mátou
 6. zařaďte do detoxikační kúry pohybové aktivity přiměřené vašemu věku i kondici
 7. při detoxikaci těla určitě detoxikujte i mysl, naučte se meditativní techniky, psychická detoxikace je neméně důležitá, zbaví vás stresu i úzkostí
 8. nezapomeňte, že přechod do běžného režimu musí být pozvolný a šetrný

Pokud vás zajímá, jak dlouho by taková detoxikace těla měla probíhat, je to velmi individuální. Faktem však je, že v těle se toxiny hromadí desítky let, proto určitě nečekejte, že za pár dní bude všechno v pořádku. Vyzkoušejte detoxikační kúru alespoň 14 dní, ale raději celý měsíc. Určitě doporučujeme detoxikaci opakovat častěji a pravidelně. Jedině tak se můžete zbavit toxinů a být vitální, bez nadměrné únavy a samozřejmě s čistou myslí.

TIP: Pokud chcete výrazně snížit příznaky otravné menopauzy, doporučuji vyzkoušet osvědčený doplněk stravy MENOXIN, který jsem sama dlouhodobě užívala – Andrea Vaňková

K čemu je tedy detoxikace dobrá?

Zdravé a silné tělo mnohem lépe odolává zdravotním komplikacím a zvládá je. To prokázalo mnoho studií, právě proto je menopauza a detoxikace tak úzce propojena. Jestliže do období menopauzy vkročíte s vitálním tělem, příznaky nebudou tak akutní – ano, projeví se, ale jen v omezené míře a intenzitě, což zajisté ocení každá žena. Navíc má detoxikace organismu mnoho dalších výhod, které určitě nejsou zanedbatelné.

 • odbourá z těla toxické látky, které způsobují nemoci a třeba i rakovinu
 • vrátí do normálního stavu mikroflóru ve střevech, zbaví je usazenin
 • uvolní hleny ze sliznic
 • podpoří regeneraci těla a zpomalí proces stárnutí
 • podpoří imunitní systém, zvýší vaši odolnost vůči nemocem
 • pročistí lymfatický systém
 • zlepší metabolismu a trávení, podpoří spalování tuků, ne svalové hmoty
 • pročistí krev, která pak lépe podpoří orgány

Moje ověřené metody na detoxikaci těla

Detoxikaci těla sama provádím aspoň co tři měsíce. Velmi mi to pomáhá a dnes si nedokážu představit, že bych se jednou za čas nedetoxikovala. Musíte si sami najít způsob, který vám bude nejvíce vyhovovat a fungovat.

Každý je jiný, proto je zapotřebí testovat. Níže můžete vidět moje osvědčené techniky detoxikace organismu, které mě řádně nastartují do dalšího čtvrtletí.

Doplněk stravy – PRODETOX

Doplněk stravy - PRODETOX

Tento koktejl velice zbožňuji, jak chuťově tak i svou účinností. Chuť tohoto produkt je výborná (Pomerančová) a s výsledky jsem byla vždy velice spokojená. Proto jej také kupuji více než 9 měsíců a nehodlám to měnit.

Mnohem lépe se mi po týdnu s PRODETOXEM vstává, organizuje a přemýšlí. Cítím se vždy, jako „Znovu zrozená“.

Superpotravina – BLENDEA

Superpotravina - BLENDEA

Blendea SUPERGREENS je směsí zeleného ječmene, mladé pšenice, chlorelly a spiruliny. Tato kombinace superpotravin detoxikují organismus, zlepšují trávení, posilují imunitu, zabraňují překyselení a omezují pocit únavy. Jedna lžička denně obsahuje přísun velmi kvalitních látek.

Rovněž další výkonný produkt, který jsem si velice oblíbila svou účinností. Je přírodní, levný a dostane do vás velmi kvalitní látky. Naše Blendea recenze, přečtěte si ji…

Jablečná očista

Jablečná očista - Detoxikace organismu

Výbornou a zároveň docela příjemnou očistou je jablečná kúra. Během tří dnů konzumujete pouze jablka, denně (1,5 kilogramu). Upřednostňujeme samozřejmě domácí sortiment. Pokud nemáme, u kupovaných jablek je nutné pečlivě odstranit slupku, kvůli chemickému postřiku.

Jablka konzumujeme během celého dne syrová. Nesmíme zapomenout na kvalitní pitný režim, což jsou 3 litry pramenité neperlivé vody (Nejlépe čistá voda). Po skončení třídenní kúry začínáme jídelníček pozvolna, nejlépe veganskou stravou (pouze ovoce a zelenina). Nedoporučuji velké množství jablek na večer, jelikož jde sice o ovoce, ale jsou v něm cukry, po kterých se tloustne.

Stále jsem aktivní

Chcete dosáhnout dlouhověkosti? Pak je základ dodržovat kvalitní stravu a aktivně se hýbat.

Stále jsem aktivní

Nestačí chodit do práce, dělat domácí práce a starat se o manžela, tohle je minimální pohyb pro organismu. Pokud to nemáte daleko do práce, choďte pěšky. Udělejte si aspoň 3x týdně delší procházku. Choďte sami nebo s kamarádkou cvičit, dnes je mnoho typů cvičení, najděte si co vám vyhovuje.

Pokud dlouhodoběji nežijete aktivně, budete každý další den unavenější a za pár let, budete schopni jít jen do práce a domů a budete vyřízení. Rychleji stárneme, protože se o sebe nestaráme a nežijeme aktivně. Výmluvy typu, já už jsem stará (do 55 let), jsou opravdu jen dlouhodobé výmluvy, které se odráží přímo na naší osobě a zdraví.

Především si uvědomte, že dohnat 10,15 a více let špatného žití, nespravíte za týden, ani za měsíc. Chce to dlouhodobě vytrvat a vzít to vše jako změnu pro svůj delší život. Jednou může být už pozdě.

Opravdové zkušenosti našich čtenářek

„Já tělo detoxikuji pravidelně, protože vím, že je to důležité. Asi před 18 lety mi to doporučila má lékařka, nakonec jsem ještě detoxikaci organismu vylepšila po vzoru indických učení. A výsledek? Je mi 65 let a jsem tak vitální, jako jsem nebyla ani ve svých 40 letech. Úžasné!“ – Marie, 65 let, Otrokovice

„Tohle zní parádně. Já o detoxikaci těla přemýšlím už několik měsíců, ale ne a ne se odhodlat. Přitom to musí být super. Těším se a dalo mi to motivaci začít. Děkuji.“ – Patricie, 44 let, Chrudim

„Jo, detoxikace… netřeba nic dodávat, zkuste a uvidíte samy, vážně. Holky, já své tělo detoxikuji pravidelně přes zimu a pak jsem po celý rok jako zamlada.“ – Lenka, 39 let, Praha

Pomáhám ženám s menopauzou

Vím vše o menopauze - Andrea Vaňková

Jmenuji se Andrea Vaňková a snažím se pomáhat ženám v období menopauzy, protože jsem si sama prošla tímto cyklem. pomáhat. Jelikož velice ráda píši a tvořím, požádala jsem svého nevlastního synovce, zda by mi vytvořil magazín, kde bych mohla pomáhat ženám s jejich problémy. Netrvalo to dlouho a já měla vlastní webové stránky. Vše dělám ve volném čase, protože žiji běžný život a aby návody s tipy měly nějakou publikovatelnou frekvenci, požádala jsem o pomoc mé dvě dlouholeté kamarádky.

Veškeré tipy a rady, které najdete v našem magazínu, jsou skutečně funkční a sami na sobě jsme je otestovali, proto věřím, že pomůžeme mnoha ženám s jejich obtížemi a vysvětlíme vše, co se pod pojmem menopauza neboli klimakterium skrývá. Především doporučuji všem ženám, aby jejich menopauza neovlivnila jejich psychiku a uvědomily si, že jde o běžný životní cyklus, kdy žena přechází do jakési hlubší moudrosti.