8 mýtů o menopauze

Ve společnosti koluje několik mýtů ohledně menopauzy. Některé ženy ji pak mohou vyhlížet s obavami, přičemž nemají ani dostatek relevantních informací, co klimakterium vlastně obnáší. Neví, co je běžné, co vzácné a zaměřují se jen negativní změny. Nezohledňují, že některé z nich nejsou nevyhnutelné a mohou být jen dočasné.

Každá mince má rub i líc. Stejně tak menopauza není jen negativní životní změna. Myslete pozitivně. Dělejte si každý den malé radosti. Přejděte do nové životní etapy se vztyčenou hlavou. Hrdé na své zralé tělo a nabyté životní znalosti a zkušenosti.

Nepřehlédněte odpovědi na nejčastější dotazy k menopauze

Jaké mýty kolují o menopauze

  1. Menopauza je konec aktivního životanavzdory všem vedlejším symptomům klimakteria, přináší tato fáze života mnoho krásných podnětů, zážitků a výzev. Například osamostatňování dospělých dětí, příchod vnoučat, více volného času apod. Pokud jste dosud nesportovala, je vhodná příležitost koupit si kolo, brusle nebo začít plavat či běhat. Vytvořte si seznam věcí, které byste ráda zvládla. Seřaďte je od těch nejjednodušších až po ty složité. Postupujte popořadě, každé malé vítězství vám trochu zvedne sebevědomí.
  2. S blížící se menopauzou žena tloustne u každé ženy je průběh klimakteria jiný. Jednotlivé ženy mají rozdílný metabolismus. Některé mají problémy s udržením ideální váhy celý život. Prevence tloustnutí je zařazení aerobní pohybové aktivity alespoň 3x týdně, v trvání 30 minut. Pokud si vylepšíte i svůj jídelníček, nemusíte se velkých váhových výkyvů obávat. Inspiraci pro zdravé vaření najdete například v ebooku „Jíme zdravě a hravě s celou rodinou.
  3. Žena začne odmítat sexi tento mýtus se již podařilo vědcům vyvrátit. Libido totiž není spojené s hladinou estrogenu. Ta v období menopauzy výrazně klesá. 50 % dotazovaných žen, žádný pokles zájmu o sex nezaznamenalo. Takže je to ryze individuální záležitost. Během klimakteria se může vyskytnout pálení a suchost vaginální sliznice. Tento nedostatek lze vyřešit lubrikačním gelem a není nutné sexuální život zcela ukončovat.
  4. Menopauza přichází až po 50. roce věkustatistiky ukazují, že přibližně jedna ze sto žen prochází obdobím menopauzy už ve věku 40 let, někdy i dříve. Průměrný věk žen v menopauze je v současnosti 51, s průměrným věkovým rozpětím 45 až 55 let.
  5. Menopauza přijde náhle a odhalí ji jen gynekologmenopauza naopak přichází pozvolna. Může trvat 6 až 13 let než přijde opravdu poslední menstruace. Ještě než lékař stanoví hladinu hormonů z krevních testů, žena na sobě sama začne pociťovat první příznaky blížících se změn. Ať už jsou to poruchy menstruačního cyklu, návaly horka, nespavost nebo zvýšená psychická labilita.
  6. Příznaky klimakteria je vždy nutné potlačit hormonální substitucí tzv. přechod je přirozený proces a ne choroba. Léky by neměly být první volbou. Existují přírodní bylinné přípravky, které negativní příznaky zmírňují. Například šalvějový čaj proti nadměrnému pocení nebo přírodní antidepresiva ze Srdečníku lékařského, Třezalky tečkované, Meduňky lékařské či Levandule lékařské.
  7. Už se nikdy nevyspímpřechod s sebou nese problémy s usínáním nebo s nočním buzením způsobeným náhlými déletrvající návaly horkosti. Pokud se obrátíte o radu na bylinkáře, zjistíte, že je to problém řešitelný. Můžete si uvařit čaj z Meduňky lékařské, z Levandule lékařské či z Ploštičníku hroznatého.
  8. Budu trpět inkontinencí – opět se jedná o individuální záležitost. Pokud jste neměla potíže s únikem moči ani po porodu, není důvod k obavám. Prevencí ochablého pánevního dna jsou tzv. Kegelovy cviky, které vám vysvětlí váš gynekolog nebo vyškolená fyzioterapeutka. Stačí cvičit pravidelně několik minut denně a pánevní dno se brzy posílí.

TIP na zmírnění příznaků menopauzy: Hledáte rychlý a efektivní doplněk pro boj s menopauzou, vyzkoušejte MENOXIN s nímž jsem byla vždy spokojená a výrazně snižuje nepříjemné strasti menopauzy.

Pomáhám ženám s menopauzou

Vím vše o menopauze - Andrea Vaňková

Jmenuji se Andrea Vaňková a snažím se pomáhat ženám v období menopauzy, protože jsem si sama prošla tímto cyklem. pomáhat. Jelikož velice ráda píši a tvořím, požádala jsem svého nevlastního synovce, zda by mi vytvořil magazín, kde bych mohla pomáhat ženám s jejich problémy. Netrvalo to dlouho a já měla vlastní webové stránky. Vše dělám ve volném čase, protože žiji běžný život a aby návody s tipy měly nějakou publikovatelnou frekvenci, požádala jsem o pomoc mé dvě dlouholeté kamarádky.

Veškeré tipy a rady, které najdete v našem magazínu, jsou skutečně funkční a sami na sobě jsme je otestovali, proto věřím, že pomůžeme mnoha ženám s jejich obtížemi a vysvětlíme vše, co se pod pojmem menopauza neboli klimakterium skrývá. Především doporučuji všem ženám, aby jejich menopauza neovlivnila jejich psychiku a uvědomily si, že jde o běžný životní cyklus, kdy žena přechází do jakési hlubší moudrosti.