Pár rad jak se poprat s bolestivou menstruací

Běžně žena menstruuje 3 500 dní za celý svůj život. Menstruace je pro život nezbytná a ženy to velmi dobře vědí. I tak však období menstruace nepatří k oblíbenému období v měsíci. A důvody pro to jsou, je jich hned několik. Kromě hlídání sebe sama se objevují u menstruace také různé nepříjemné problémy.

Menstruace nemusí probíhat pravidelně a může být bolestivá. Mohou se taky objevit další problémy a tak se menstruace jeví často jako velmi dlouhá. My vám v následujících řádcích přidáme rady, jak tyto nepříjemné projevy menstruace potlačit a to naprosto přírodně.

Může vás zajímat:

1. Mateří kašička na bolestivou menstruaci

Jde o vynikající věc! Je ze žláz mladých včel, dělnic. Ty totiž včelí larvy udržují při životě první dny. Tento produkt vám pomůže velmi dobře překonat periodu a to díky vitamínu B, který je v produktu obsažen ve velkém množství. Zvýšená koncentrace tohoto vitamínu v těle se umí dobře vyrovnat s bolestí. Mateří kašička má protizánětlivé a antivirové vlastnosti, čímž přispívá k omezení vzniku bakterií v pohlavních orgánech.

Mateří kašička obsahuje nejen celý komplex vitamínu B, ale taky jiné vitamíny. Například vitamín C, D, E a vitamín A. Je taky pravděpodobně jediný přírodní zdroj neuropřenašeče cholinacetátu. Podporuje regeneraci buněk a to díky kyselině nukleové, která v ní je obsažena.

TIP NA ČLÁNEK: Jak se stravovat po čtyřicítce, zdravě a chytře nebo taky 8 mýtů o menopauze, kterým věří většina žen

V chladnějších měsících by měly ženy dbát na užívání produktů s mateří kašičkou. Studie totiž naznačují, že v zimních obdobích bývá perioda delší a obvykle silnější. Pomáhá také ženám vyrovnat hladinu hormonů v krvi. Jde o látku, která je vhodná pro ženy plodné, tedy pro ty, které menstruují, ale i pro ty, které prochází přechodem. Správná hodnota cholesterolu a krevního tlaku je tak jen třešničkou na dortu dlouhodobého užívání mateří kašičky.

2. Čerstvé ovoce na zmírnění bolestí při menstruaci

Bolestivé křeče během menstruace zažívá až 81% žen. Lékaři pak doplňují, že 15% žen trpí potížemi akutními, které je nutno léčit. Vznik těchto nepříjemných potíží se spojuje s nedostatečnou nebo naopak s nadměrnou hladinou skupiny hormonu prostaglandinů. Tyto hormony umí vyvolávat stahy břišní stěny a dělohy. A to také vede k silnějšímu krvácení. Abyste stabilizovali hladinu prostaglandinů, zvolte rostlinné fenoly, které se nazývají flavonoidy.

U nás najdeme flavonoidy poměrně jednoduše. Objevují se v borůvkách, švestkách nebo například v jablku. Flavonoidy spolu antioxidanty, které se v tomto ovoci vyskytují, přispějete k okysličení krve a také k ovlivnění menstruačních křečí, které jsou bolestivé. Aby byl efekt viditelný a citelný, je nutno potraviny s flavonoidy konzumovat ve velkém množství. Můžete také zvolit vhodné doplňky stravy a tím zajistit, že se do těla flavonoidy dostanou ve správném množství.

TIP NA ČLÁNEK: Poruchy spánku a noční buzení MŮŽETE SNADNO VYŘEŠIT

3. Sója pro zmírnění bolestí

Poměrně zajímavým pomocníkem v boji proti menstruačním bolestem je sója. Ta bojuje nejen proti bolestem, ale také proti výkyvům nálad, které plynou z premenstruačního syndromu. Sója je zdroj esenciálních aminokyselin, vitamínů a minerálů. Je velmi dobrá pro udržení lidského těla v rovnováze. K tvorbě bílkovin pomáhají esenciální aminokyseliny. Ty rovněž pomáhají i při celkové detoxikaci organismu.

V období periody je detoxikace organismu kritická. Podobně jako mateřská kašička v sobě má také protizánětlivé vlastnosti a zabraňuje mykózám v jejich vzniku. Velmi vysoká koncentrace vitamínů B, zejména B6, B2 a B12, se objevuje v sóji. Jak je známo, vitamíny B jsou dobrým prostředkem pro boj s únavou a s depresemi, protože podporují psychickou činnost. Podporují imunitní systém a tvorbu červených krvinek, umí regulovat hormonální aktivity v lidském těle.

TIP NA ČLÁNEK: Nejčastější dotazy k menopauze – Na co se ženy ptají?

4. Brusinky

Brusinky jsou v období periody velmi prospěšné. Můžete jej užívat v sušené podobě. Pomáhají například ženám, které trpí zvýšenou plynatostí. Je v nich obsažen hořčík a ten povzbuzuje látkovou výměnu, která má na trávení velmi dobrý účinek. Gynekologové rovněž doporučují brusinky jako prevenci proti zánětům močového měchýře a také na bolest hlavy.

Jestliže vás nadýmání obtěžuje i ve dnech mimo periodu, je sušené ovoce v jídelníčku dobré zařazovat pravidelně. Nemusíte jen jíst sušené brusinky, ale například i sušené ořechy, sušené meruňky nebo sušené fíky.

Pomáhám ženám s menopauzou

Vím vše o menopauze - Andrea Vaňková

Jmenuji se Andrea Vaňková a snažím se pomáhat ženám v období menopauzy, protože jsem si sama prošla tímto cyklem. pomáhat. Jelikož velice ráda píši a tvořím, požádala jsem svého nevlastního synovce, zda by mi vytvořil magazín, kde bych mohla pomáhat ženám s jejich problémy. Netrvalo to dlouho a já měla vlastní webové stránky. Vše dělám ve volném čase, protože žiji běžný život a aby návody s tipy měly nějakou publikovatelnou frekvenci, požádala jsem o pomoc mé dvě dlouholeté kamarádky.

Veškeré tipy a rady, které najdete v našem magazínu, jsou skutečně funkční a sami na sobě jsme je otestovali, proto věřím, že pomůžeme mnoha ženám s jejich obtížemi a vysvětlíme vše, co se pod pojmem menopauza neboli klimakterium skrývá. Především doporučuji všem ženám, aby jejich menopauza neovlivnila jejich psychiku a uvědomily si, že jde o běžný životní cyklus, kdy žena přechází do jakési hlubší moudrosti.